Maciej Kawulski wywiad

Maciej Kawulski o nowej organizacji freaków

Maciej Kawulski w wywiadzie dla sport.pl zabrał głos na temat nowej organizacji, która będzie organizowała walki w formule MMA dla tak zwanych "freaków".

Jak zdradza współwłaściciel KSW, Maciej Kawulski organizacja freaków nie będzie pod logiem ich brandu.

Zapytany przez redaktora portalu czy FAME MMA jest konkurencją dla nich, i czy KSW będzie organizatorem tego wydarzenia odpowiedział :

Nie. To nie jest żadna odezwa do narodu, że chcemy organizować wam gale. Polsat to nasi przyjaciele i wieloletni partner, dlatego im pomagamy. Ale to oni będą organizatorami.

Nie powinno się porównywać produkcji telewizyjnych do tych internetowych, bo to dwa światy. A co do meritum: to nie chcę mówić o młodej organizacji, która opiera się na bardzo wyraźniej kontrowersji. Ktoś strasznie dziwny mierzy się z kimś jeszcze bardziej dziwnym. I tworzy się coś bardzo dziwnego. Ludzi wcale nie obchodzi to, co ze sportowego punktu widzenia może się wydarzyć. Ich po prostu nurtuje: co tam się do stanie, gdy tak dwie dziwne osoby wchodzą do klatki. Dlatego nie traktuję ich jako konkurencji, bo jak u nas występują freaky, to jednak w większości prezentują znacznie wyższy poziom sportowy niż zwykły youtuber. Ale dziwię się niektórym reakcjom ze środowiska sportów walki na zjawisko tej federacji.

Współwłaściciel KSW zdradził również, że nowy projekt nie będzie firmowany logiem polskiej organizacji.

Rozmawiałem z Maćkiem Stecem o przyszłości sportów walki w Polsacie i usłyszałem bardzo mądre zdanie. „Nie będziemy się wstydzić niczego, co chcą oglądać ludzie” – powiedział Maciek. Podoba mi się to podejście. Można kreować fajną rzeczywistość i zachęcać ludzi, by w niej uczestniczyli, by ją tworzyli. Ale nie można mówić im z góry: co jest dobre, a co nie. Co macie czytać i co oglądać a czego nie. Tak robiła komuna i cenzura. Ale te czasy na szczęście już minęły.

Są więc dwa dobre wyjścia z sytuacji: albo bądź biznesmenem, który chce dać ludziom czego pragną, albo – jeśli cię to nie interesuje – powiedz, że to nie twoja bajka i odwróć się na pięcie.

Jest też trzecia opcja, zdecydowania najgorsza. Reprezentują ją m.in.: Piotr Werner i Andrzej Wasilewski. Nie robią ani jednego, ani drugiego, a tylko psioczą na ludzi. Wylewają swoją żółć, a sam przecież robią gówniane gale.

Albo reaguj na to, w którą stronę idzie świat, albo to olej. Jeśli tylko bezczynnie siedzisz i wszystko wokół krytykujesz, to stajesz się zgorzkniałym głupcem. Możesz nie słuchać disco polo, ale krytykując i wyśmiewając ten gatunek muzyczny obrażasz kilka milionów Polaków

Na chwilę obecną trwają spekulacje pod jaką nazwą będzie istniała organizacja freaków, i jak to będzie wyglądać jako całokształt. W środowisku MMA mówi się o dwóch walkach na pierwszej gali. W walce wieczoru mieliby zmierzyć się Paweł Trybała z Marcinem Najmanem, niewykluczone jest również, że zobaczymy pojedynek Krystiana Pudzianowskiego z Popkiem Monsterem.

Cały wywiad z Maciejem Kawuslkim możecie przeczytać TUTAJ.

Źródło: sport.pl

 

Kategorie
Polska

Napisz komentarz

*

*

Powiązane