weili zhang
ufc

Doniesienia: Weili Zhang kolejną rywalką Jessicy Andrade

Po pokonaniu Rose Namajunas i zdobyciu pasa wagi słomkowej na UFC 237, Jessica Andrade wyczekuje nazwisko rywalki w pierwszej obronie świeżo zdobytego tytułu.

Weili Zhang ma być pierwszą rywalką Jessicy Andrade po zdobyciu pasa UFC.

Świeżo po walce wymieniano nazwiska byłych mistrzyń, czyli Joanny Jędrzejczyk i Rose Namajunas. Jedną z propozycji była także starcie z Tatianę Suarez, jeśli ta wygrałaby swoją kolejną walkę, co zresztą zrobiła w miniony weekend.  Dziennikarz ESPN, Brett Okamoto wskazuje jednak inne nazwisko.

Według niego rywalką Andrade miałaby być Chinka, Weili Zhang. Sama walka miałaby się odbyć w jej rodzimym kraju.

Nic nie zostało jeszcze potwierdzone i sam kontrakt nie został podpisany. Jednak jeżeli ktoś śledzi twittera Okamoto, to wie, że ten pan bardzo rzadko się myli.

Walka miałaby odbyć się 31 sierpnia na gali z cyklu Fight Night.

Weili Zhang (19-1) zadebiutowała w MMA w 2013 roku. W swojej karierze walczyła głównie dla organizacji Kunlug Fight i Top FC. Kontrakt z Ultimate Fighting Championship podpisała rok temu. W amerykańskim gigancie jest niepokonana. Posiada serię 3 wygranych, w tym ostatnią z Tecią Torres.

Jest bardzo wszechstronną zawodniczką, o czym świadczą – 9 wygranych przez KO/TKO i 7 przez poddanie. Swoją jedyną porażkę zaliczyła w debiucie w 2013 roku.

Jak myślicie, czy Andrade zdołałaby obronić pas przeciwko wszechstronnej Chince?

Sprawdź również: UFC 237: Jessiaca Andrade nokautuje Rose Namajunas w drugiej rundzie [wideo] 

Kategorie
ŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane