rafael dos anjos
źródło: sportsnet.ca

Rafael dos Anjos vs Leon Edwards na UFC San Antonio!

Były mistrz Rafael dos Anjos zmierzy się z Leonem Edwardsem w walce wieczoru 20 lipca w San Antonio.

Nadchodząca gala UFC Fight Night w San Antonio doczekała się w końcu walki wieczoru. Rafael dos Anjos zmierzy się z Leonem Edwardsem w 5-rundowym pojedynku w dywizji półśredniej.

Prezes UFC Dana White potwierdził tę informacje we wczorajszej rozmowie z Yahoo! Sport.

Rafael dos Anjos (29-11) powraca do klatki po wygranej z Kevinem Lee podczas UFC Fight Night 152 w maju. Zwycięstwem tym przełamał serię dwóch porażek: z aktualnym mistrzem kategorii półśredniej Kamaru Usmanem i Colby Covingtonem.

Jego rywalem będzie Leon „Rocky” Edwards (17-3), który w dwóch ostatnich walkach odniósł imponujące zwycięstwa z Donaldem Cerronem i Gunnarem Nelsonem. Ostatnią porażkę zanotował w 2015 roku z Kamaru Usmanem podczas gali UFC on Fox 17.

Od tego czasu wygrał kolejno 7 walk. Starcie na UFC San Antonio, będzie prawdopodobnie najważniejszym w jego dotychczasowej karierze. Ewentualna wygrana z pewnością zwiększy jego szansę dostania się do czołówki dywizji.

Mało brakowało, aby walką wieczoru gali w San Antonio zostało starcie Jana Błachowicza z Lukiem Rockholdem. UFC planowało przenieść ich walkę z głównej karty UFC 239 w Las Vegas. Rockhold zobowiązał się jednak wcześniej do nakręcenia reklamy dla Ralpha Laurena. W rezultacie UFC zdecydowało się na walkę dos Anjosa z Edwardsem.

 

źródło: Yahoo Sport

Przeczytaj również: UFC on ESPN+ 10: dos Anjos – Lee – wyniki

Kategorie
ŚwiatUFC

Dodaj komentarz

Powiązane