ACA 98
ACA

ACA 98 w Krasnodarze: Poznaliśmy rozpiskę darmowej gali!

Włodarze największej europejskiej organizacji MMA ogłosili kilka starć na galę sygnowaną numerem 98.

Karta walk ACA 98 w Krasnodarze zapowiada się interesująco. Jak już informowaliśmy, zarówno wstęp bezpośrednio będzie całkowicie bezpłatny, podobnie jak transmisja drogą on-line.

Karta walk prezentuje się następująco. Póki co tylko Magomed Ginazov nie poznał rywala.

Walka wieczoru

Timur Nagibin vs Viskhan Magomadov

Karta główna

Kazbek Saidaliev vs Ioannis „R-Zoo” Arzoumanidis

Magomed Sulumov vs Tural Ragimov

Magomed Ginazov vs TBA

Rasul Shovkhalov vs Efrain Escudero

Rakhman Makhajiev vs Aurel Mineru Pirtea

Alexander Peduson vs Rustam Taldiev

Khuseyn Maltsagov vs Makhochi Sagitov

Rodrigo Praia vs Salamu Zakarov

Makharbek Karginov vs Deniel 'Jubileu’ Oliveira

Kharon Orzumiev vs Kyle Reyes

Saykhan Dzhabrailov vs Fanil Rafikov

Sheikh-Mansur Khabibulaev vs Ruslan Abiltarov

Murad Magomedov vs Miguel Filipinho

Karta walk zapowiada się ciekawie.

Timur Nagibin oraz Viskhan Magomadov to weterani rosyjskiego MMA – walczyli dla takich organizacji jak ACB/ACA czy M1 Global. Nagibin potykał się w swojej karierze z takimi zawodnikami jak Ivan Buchinger oraz Georgi Karakhanyan a z kolei Rasul Shovkhalov należał do czołowej dziesiątki wagi lekkiej w rankingu ACB  i ostatnio przegrywał z Andreiem Koshkinem oraz Ustarmagomedem Gadzhidaudovem a więc czołówką dywizji ACA. Efrain Escudero ma na swoim koncie 45 walk, z czego wygrał aż 30. Jest weteranem UFC oraz Bellatora. Alexander Peduson to były pretendent do tymczasowego pasa kategorii lekkiej ACB i dopiero tacy zawodnicy jak Polpudnikov oraz Raisov zdołali zadać mu porażki.

Aurel Pirtea pomimo mało okazałego rekordu (15-10, 1 NC) jest wyśmienitym grapplerem. Na gali ACB 54 poddał zawodnika, który swojego czasu był krok od angażu w UFC – Saula Rogersa. Warto przypomnieć, że Rogers szedł w TUF-ie jak burza i poddał m.in Marcina Wrzoska. Problemy z otrzymaniem wizy pozbawiły go kontraktu z UFC i w związku z tym wystąpił na gali ACB. Aurel Pirtea poddał go z dziecinną wręcz łatwością i udowodnił, że w parterze jest w stanie poradzić sobie z absolutnie każdym.

Deniel Oliveira wziął walkę jako późne zastępstwo na ACA 92 w Warszawie i zszokował wszystkich całkowicie dominując Adlana Bataeva. Jeszcze większy szok wzbudził nokaut, jaki z rąk  Oliveiry zaliczył Bataev,  uważany jest za jednego z największych pro. Ruslan Abiltarov jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników MMA na Ukrainie. Stoczył 31 zawodowych walk i  21 z nich rozstrzygnął na swoją korzyść. W pokonanym polu zostawił Marcina Lasotę, którego swojego czasu uważano za jednego z prospektów niższych kategorii wagowych nad Wisłą.

Karta walk jest prawie dopięta.

Jedynym zawodnikiem, który nie poznał jeszcze rywala jest Magomed Ginazov, który znajduje się aktualnie w niezbyt ciekawej sytuacji. Przegrał dwie ostatnie walki – na gali ACB 85 wypunktował go były zawodnik UFC Anthony Leone, natomiast na gali ACB 92 w Warszawie po bardzo bliskiej walce przegrał z późniejszym pretendentem do pasa, Josielem Silvą. Werdykt ten mógł wydawać się nieco kontrowersyjny, gdyż to Ginazov zdawał się przeważać w walce. Jednakże przebieg walki był na tyle bliski, że ciężko mówić o karygodnym błędzie sędziów.

Gala ACA 98 w Krasnodarze zapowiada się bardzo interesująco i fakt, że można obejrzeć ją całkowicie za darmo powinien zachęcić fanów do zainteresowania się tym wydarzeniem.

Kategorie
ACA

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.