Nokaut roku Jan Błachowicz
Zdjęcie: MMA Junkie

Jan Błachowicz zabiera głos po spektakularnym nokaucie na UFC 239!

Nasz polski bohater minionej nocy na gali UFC 239 udzielił wywiadu tuż po walce z Lukiem Rockholdem.

Jan Błachowicz nie krył radości po zwycięstwie nad Lukiem Rockholdem na UFC 239. Polak skomentował przebieg pojedynku oraz z kim chciałby zmierzyć się w kolejnej walce.

Jestem szczęśliwy, czuję się fantastycznie. Ciągle nie mogę uwierzyć w to co się wydarzyło. Natomiast myślę, że jeszcze większe zwycięstwa czekają na mnie w przyszłości.

– powiedział Jan Błachowicz po UFC 239.

Zapytany o to czy w jakikolwiek sposób czuł zagrożenie ze strony Rockholda i czy był jakieś chwilę w których Błachowicz czuł zagrożenie, odpowiedział stanowczo: nie.

Spodziewałem się, że będzie więcej kopał. Tak jak zapowiadałem, że będzie próbował mnie obalać, tak też zrobił. Wszystko widziałem w głowię, każdy jego ruch przed walką. Cieszę się, że mogłem pokazać wszystkim polską legendarną siłę.

– wyznał Błachowicz.

Jan wyprowadził potężne kopnięcie na głowę równo z gongiem kończącym pierwszą rundę. To strasznie wpłynęło na Amerykanina, który był wyraźnie zamroczony.

Widziałem, że jest oszołomiony. Mój trener powiedział do mnie, żebym cły czas był skoncentrowany, wiedzieliśmy też, że jest zraniony ale nie można było się podpalać. Podczas przygotowań widziałem to jak we śnie, widziałem to i upadającego Rockholda. Widziałem jak Bisping go znokautował, więc czekałem aż nadejdzie mój moment.

– powiedział zawodnik Berkut WCA Warszawa.

Polak zapytany jakiej rady by udzielił Rockholdowi, odpowiedział szczerze i do bólu.

Nie okazuje zawodnikom szacunku. Nie wiem jak to powiedzieć po angielsku, ale zawsze trzyma ręce nisko, lekceważy innych, tak jakby był najlepszy na świecie. Niestety ale najlepszy nie jest. Myślę, że zasłużyłem na walkę o pas. Nie wiem z kim się zmierzę, może to być mistrz może to być Anthony Smith.

– powiedział „Cieszyński książę”.

Przeczytaj także: UFC 239: Niespodzianki nie było. Jones nadal mistrzem!

Kategorie
UFC

Dodaj komentarz

Powiązane