Andrade Zhang
Zdjęcie: mmanews.com

Jessica Andrade: Szykujcie się na fajerwerki

Czy Zhang zaskoczy na gali w Chinach?

Sporo ekspertów było mocno zdziwionych gdy ogłoszono, że Weili Zhang będzie następną rywalką Jessici Andrade w walce o mistrzostwo wagi słomkowej.

Chinka jest dopiero szósta w rankingu dywizji słomkowej, ale oficjele UFC szukali mocnego rozstawienia na galę w Shenzhen. Mimo to Jessica pochwaliła tą decyzję i wydaje się być zadowolona z kolejnej przeciwniczki.

Ona jest naprawdę twardą zawodniczką. Pokonała Tecię Torres, z którą ja walczyłam i wiem jak trudne to mogło być. Jestem pewna, że nasz pojedynek będzie wysoko w karcie. A z samego przebiegu można spodziewać się ciągłych fajerwerków. Weili cały czas naciska, potrafi wyprowadzić mocne ciosy, jest szybka, silna… muszę dobrze przygotować się do tego pojedynku. – stwierdziła Andrade w rozmowie z “Portal do Vale Tudo“.

“Bate Estaca” została mistrzynią wagi słomkowej na gali UFC 237. Znokautowała wtedy Rose Namajunas potężnym Slamem w drugiej rundzie. By zdobyć miano pretendentki wcześniej pokonała takie zawodniczki jak Claudia Gadelha, Karolina Kowalkiewicz, czy wspomniana już Tecia Torres.

Zhang walczy w UFC… zaledwie od roku. Na rozkładzie ma Danielle Taylor, Jessicę Aguilar i Torres.

Jessica Andrade zmierzy się z Weli Zheng 31 sierpnia, na gali UFC on ESPN+ 15 w Shenzhen Universiade Sports Centre.

Przeczytaj także: Co w klatce piszczy? #15 – Goście: Michał Andryszak, Marcin Sianos i Gracjan Szadziński

Kategorie
UFC

Napisz komentarz

*

*

Powiązane