John Lineker One Championship
mmamania.com

John Lineker zawodnikiem ONE Championship!

Kowadłoręki Amerykanin związał się z czołową azjatycką organizacją MMA krótko po tym, jak UFC rozwiązało z nim kontrakt.

John Lineker nie czekał długo na nowego pracodawcę i związał się z azjatycką organizacją ONE Championship.

Amerykaninowi nie zajęło dużo czasu znalezienie nowego „dachu nad głową”. Krótko  po tym, jak  UFC rozwiązało z nim kontrakt, pomimo osiągnięcia bilansu 12-4 w Octagonie, związał się z nowym pracodawcą. Popularny „Hands of Stone” podpisał długoterminowy kontrakt z ONE Championship. Pierwszym portalem który o tym poinformował był MMA Fighting.

ONE Championship z pewnością przygotuje właściwą promocję z okazji debiutu nowo pozyskanego zawodnika. Lineker będzie walczył w wadze koguciej. Wg regulaminu ONE Championship limit ten wynosi 145 funtów. Jest to spora różnica względem reguł przyjętych w UFC, gdzie limit wagi koguciej wynosi 135 funtów.

Lineker był w przeszłości mistrzem Jungle Fight w wadze koguciej. Pod sztandarem UFC stoczył 16 walk. Przygodę z największą organizacją MMA zaczął w 2012 roku. W pokonanym polu zostawił takich zawodników jak Ian McCall, Rob Font, Francisco Rivera, Michael McDonald, John Dodson, Marlon Vera i Brian Kelleher.

Lineker (31-9) miał zaplanowany na rewanż Czcionki Roba w UFC Greenville 22 czerwca, ale wycofał się tuż przed walką po rzekomym zacięciu twarzy podczas robienia wagi. Kilka dni później świat obiegła informacja o pozbawieniu Linekera kontraktu z UFC.

Czy John Lineker postąpił słusznie podpisując kontrakt z ONE Championship? Azjatycka organizacja stała się nowym domem m.in dla Demetriousa Johnsona, Eddiego Alvareza oraz Sage’a Northcutta. Dwaj ostatni zawodnicy dość sensacyjnie przegrali swoje walki, zaliczając bolesne nokauty w debiucie dla nowego pracodawcy.

Kategorie
ONE ChampionshipŚwiatUFC

Napisz komentarz

*

*

Powiązane