parke vs ziółkowski
źródło: ksw

Ziółkowski vs. Parke o pełnoprawny pas wagi lekkiej?

Czyżby KSW zmieniło zdanie i postawiło na szali pojednyku Ziółkowski vs. Parke pełnoprawny tytuł wagi lekkiej?

Na nadchodzącej gali KSW 50 w Londynie, Marian Ziółkowski zmierzy się z Normanem Parke. Stawką tej walki obecnie jest tymczasowy tytuł wagi lekkiej. Wszystko z uwagi na zwakowanie pasa przez Mateusza Gamrota. Początkowo wiele osób dziwiło się sytuacji, kiedy to Mateusz zwakował pas, a na szali wspomnianej walki jest tylko tytuł tymczasowy. To jednak dawało pewną furtkę do powrotu Mateusza na walkę unifikacyjną ze zwycięzcą.

Teraz jednak wygląda na to, że włodarze KSW mogą zmienić zdanie i to pełnoprawny tytuł może pojawić się na szali walki Mariana z Normanem.

To jeszcze ustalimy, bo chciałbym rzeczywiście rozwiązać ten temat z Mateuszem, żeby nie wisiał on w powietrzu. Apeluję, aby Mateusz rozsądnie podszedł do decyzji. Bez jakichś deklaracji składanych za pomocą mediów, bo jest to niepotrzebna i dziwna sytuacja, więc dobrze jakby Matteo po prostu się ogarnął.

-powiedział Martin Lewandowski dla portalu sporty-walki.org.

Ziółkowski w swojej ostatniej walce na KSW 48 po profesorsku wypunktował Gracjana Szadzińskiego na pełnym dystansie zaliczając drugą wygraną w organizacji. Wcześniej pokonał także Grzegorza Szulakowskiego.

Kontrowersyjny Irlandczyk z Północy natomiast w KSW „siedzi” od dłuższego czasu. W swojej ostatniej walce pokonał Artura Sowińskiego na pełnym dystansie. Wcześniej także w ciągu 3 rund uporał się z Borysem Mańkowskim. Będzie to dla niego 3 szansa walki o pas wagi lekkiej.

Jak myślicie, czy obaj panowie, Ziółkowski i Parke powinni bić się o pełnoprawny tytuł?

Gala KSW 50 odbędzie się 14 września na Wembley Arena.

 

Zobacz także: Borys Mańkowski chce się zrewanżować Normanowi Parke w nowej kategorii wagowej!

 

 

Kategorie
KSWPolska

Napisz komentarz

*

*

Powiązane