ACA 100 Brandao
ACA

ACA 100: Diego Brandao podejmie Dzhikhada Yunusova!

Kolejnym zawodnikiem, który wystąpi na jubileuszowej gali ACA 100 jest Diego Brandao.

Matchmakerzy ACA na galę sygnowaną numerem 100 zakontraktowali starcie Diego Brandao z Dzhikhadem Yunusovem.

Brandao powraca do klatki ACA po walce z Marcinem Heldem. Brazylijczyk miał w tej walce swoje momenty, podłączył Marcina i był bliski wygranej przez TKO, jednakże ostatecznie uległ Polakowi jednogłośną decyzją sędziów. Diego to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych zawodników występujących w ACA.  Kontrakt z UFC zapewnił sobie wygrywając 14. edycję programu The Ultimate Fighter, gdzie w finale pokonał Dennisa Bermudeza. Dla największej organizacji MMA na świecie stoczył łącznie 10 walk. Do tego rekordu nie wlicza się trzech wygranych odniesionych w programie TUF. Sześć walk zdołał rozstrzygnąć na swoją korzyść, w czterech musiał uznać wyższość rywala. Przegrywał z absolutną czołówką swojej kategorii wagowej – a więc z Dustinem Poirierem, Conorem McGregorem oraz Brianem Ortegą. W walce z „T-City” to on przeważał, jednakże w ostatniej rundzie Ortega zdołał poddać Brazylijczyka.

Brazylijczyk radził sobie w UFC całkiem przyzwoicie, dlaczego więc UFC podziękowało mu za współpracę?

Napad z bronią w ręku oraz pobicie spowodowały, że został pozbawiony kontraktu w UFC. Następnie walczył w takich organizacjach jak FNG, Rizin czy FNG. Dwukrotnie znokautował Venera Galieva (na gali FNG 67 oraz RCC 5), poddał Murada Machaeva oraz znokautował Satoru Kitaokę. Musiał z kolei uznać wyższość innego byłego zawodnika UFC, Darona Cruickshanka. Diego został znokautowany latającym kolanem w siedemnastej sekundzie drugiej rundy. Na gali FNG 73 doszło do kuriozalnej sytuacji. Brandao ugryzł Akhmeda Alieva w ucho i następnie, po wymianie nielegalnych ciosów oraz kopnięć, opuścił klatkę.

Podpisanie kontraktu z ACA wywołało niemałe zamieszanie, jednak ostatecznie udało się doprowadzić do walki z Marcinem Heldem.

Yunusov pierwszego podejścia do walk w ACB nie będzie wspominał dobrze. Przegrał dwie walki, m.in w Mukhamedem Kokovem. Do rewanżu z aktualnym zawodnikiem ACA doszło pół roku później lecz i tym razem górą był Kokov. Obydwa starcia zakończyły się poddaniami. Kolejnym ważnym przystankiem w karierze Yunusova było podpisanie kontraktu z WFCA. Jego jedynym pogromcą został dużo bardziej doświadczony Magomedrasul Khasbulaev. Pod sztandar ACA powrócił na gali sygnowanej numerem 95. Zmierzył się wówczas z Thiago Silvą i wypunktował Brazylijczyka na kartach sędziów.

Czy Waszym zdaniem na gali ACA 100 Diego Brandao dopisze do swojego rekordu pierwsze zwycięstwo dla nowego pracodawcy?

Kategorie
ACA

Leave a Reply

Powiązane