ACA 99 starcia
ACA

ACA 99: Poznaliśmy dwa nowe starcia moskiewskiej gali!

Do karty walk ACA 99 dodano dwa nowe starcia.

Na karcie ACA 99 zobaczymy walki byłego mistrza kategorii lekkiej ACB oraz byłego pretendenta ze starcia o tymczasowe mistrzostwo wagi piórkowej ACB.

Alexander Peduson vs Robert Emerson

Peduson miał pierwotnie zawalczyć na darmowej gali ACA 98 w Krasnodarze, jednak włodarze największej organizacji MMA w Europie znaleźli dla Pedusona lepsze wyzwanie. Alexander to były pretendent do tymczasowego pasa kategorii lekkiej ACB. Przegrywał jedynie z czołowymi zawodnikami ACA takimi jak Rustam Kerimov, Yusup Raisov oraz Alexandr Peduson. „Mowgli” przegrał dwie ostatnie walki, toteż będzie zmotywowany by przełamać niekorzystną passę.

Jego rywalem będzie Rob Emerson. „Święty” jest w tym sporcie starym wygą – był uczestnikiem piątej edycji programu The Ultimate Fighter. Choć nie poszło mu tam najlepiej, dostał szansę zaprezentowania swoich możliwości w największej organizacji na świecie. Łącznie stoczył dla giganta siedem walk. Trzy z nich wygrał a w trzech musiał uznać wyższość rywali. Największą „sławę” przyniosło mu starcie z Grayem Maynardem, gdy po widowiskowym slamie Maynard znokautował nie tylko Emersona ale i siebie samego. Dla Emersona nie będzie to pierwsze starcie dla ACA. Zadebiutował na gali ACB 87 i wypunktował wówczas Shamila Shakhbulatova. Na gali ACA 93 przegrał na punkty z Mikhailem Malyutinem.

Abdul-Aziz Abdulvakhabov vs Imanali Gamzathanov

Abdulvakhabov to były mistrz kategorii lekkiej ACB. Dwukrotnie wygrywał z Eduardem Vartanyanem oraz z Alim Bagovem, potwierdzając tym samym, że jest jednym z najlepszych zawodników tej kategorii poza UFC. W trzecim starciu z Bagovem musiał uznać wyższość rywala. Po jednym z najbardziej widowiskowych starć w historii organizacji Bagov odebrał rywalowi pas. Abdulvakhabov miał być rywalem Marcinem Helda na gali ACA 92 w Warszawie, jednakże z powodu kontuzji Polaka ostatecznie zmierzył się z Brianem Fosterem. Foster miał ze sobą występy w UFC, WSoF (oraz kontynuującego schedę tej ostatniej organizacji, PFL). Mierzył się z takimi rywalami jak Jon Fitch, Jake Shields czy Justin Gaethje, więc z pewnością nie było to łatwe wyzwanie. Abulvakhabov brutalnie rozprawił się z Fosterem w nieco ponad półtorej minuty. Tym samym potwierdził, że jest bezsprzecznie czołowym zawodnikiem tej kategorii wagowej w ACA.

Gamzathanov toczył walki dla czołowych rosyjskich organizacji takich jak ProFC, FNG oraz WFCA. Pod banderą ACA zadebiutował na gali sygnowanej numerem ACA 91. Wypunktował wówczas Dauda Shaikhaeva.

Karta walk ACA 99 wzbogaciła się o dwa interesujące starcia. Kto Waszym zdaniem wyjdzie z nich zwycięsko?

 

Kategorie
ACA

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.