jędrzejczyk joanna
mmafighting

Właściciel ATT: Jeśli Jędrzejczyk wygra, dostanie walkę o tytuł

Joanna Jędrzejczyk jest na prostej drodze by odzyskać tytuł wagi słomkowej.

W walce wieczoru gali UFC San Francisco, Joanna Jędrzejczyk zmierzy się z Michelle Waterson. Będzie to dla naszej rodaczki pierwsza walka w kategorii słomkowej, odkąd pokonała Tecię Torres w lipcu 2018 roku.

Od swojej ostatniej wygranej ze wspomnianą Torres, Jędrzejczyk „wskoczyła ” kategorię wyżej, gdzie walczyła o tytuł wagi muszej z Valentiną Shevchenko. Pojedynek ten jak wiemy przegrała i jak potem zapowiedziała, powraca do swojej naturalnej kategorii, mimo nacisku jej klubu na pozostanie w kategorii 125 funtów. Nawet sam właściciel ATT, Dan Lambert, nie jest pewien, czy to właściwy ruch. Jednak mówi, że jeśli Joanna wygra z Waterson, UFC obiecało jej kolejną szansę walki o tytuł.

Powiem wam jak poszło z wagą po obozie. Ma najlepszą szansę na zdobycie tytułu w kategorii słomkowej. UFC powiedziało jej że jeśli wygra, dostanie walkę o tytuł. Cieszę się, że mamy tutaj jasną ścieżkę do zdobycia tytułu. Bez wyraźnej ścieżki nie zamierzała się spieszyć. Cieszę się, widząc jak znów trenuje.

-powiedział dla BJPenn.com.

Nie ulega wątpliwości, że cały team Joanny liczy na to, że Jessica Andrade obroni swój tytuł w walce z Weili Zhang na gali w Szanghaju.

Z punktu widzenia Joanny droga do walki o pas będzie szybsza, jeśli Jessica utrzyma tytuł. Samolubnie mówiąc, liczyliśmy na Jessicę. Najpierw jednak musi obronić swój tytuł i kto wie, jak to się potoczy. Jeśli obie wygrają (Joanna i Jessica), UFC zrobi tą walkę.

-dodał.

Jak myślicie, czy Polka po potencjalnym pokonaniu Michelle Waterson otrzyma kolejną szansę walki o tytuł kategorii słomkowej?

 

Zobacz także: Jan Błachowicz: Prędzej czy później Jones musi przegrać

Kategorie
ŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane