khabib khabiba nurmagomedov conor
sportsjoe

Rdza ringowa problemem Khabiba? “Każdy jest inny”

Wielkimi krokami zbliża się UFC 242! W walce wieczoru zobaczymy starcie unifikacyjne tytułów wagi lekkiej pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem a Dustinem Poirierem.

Ostatnia walka Khabiba odbyła się na UFC 229, w październiku 2018 roku, kiedy to w 4. rundzie poddał Conora McGregora. Jego dłuższa absencja spowodowana była zawieszeniem ze względu na zamieszki po wspomnianej wcześniej walce z Irlandczykiem. Dla wielu zawodników dłuższe przerwy w walkach mogą stanowić problem.

To jako problem dla Khabiba uznał Chael Sonnen w jednym z ostatnich wywiadów. Na ten temat postanowił wypowiedzieć się także rywal Khabiba, Dustin Poirier, który uważa, że mimo przerwy, Rosjanin będzie w świetnej formie.

Myślę, że to indywidualna sprawa. Każdy jest inny.

– powiedział Dustin na telekonferencji przed UFC 242.

Widzieliśmy Nate’a Diaza, który wrócił ostatnio i pokonał Anthony’ego Pettisa. Anthony w ostatnim czasie był bardzo aktywnym zawodnikiem. Nate nie walczył od trzech lat. Rdza ringowa to coś o czym mówią ludzie, to słowo o którym się mówi, ale ja myślę, że to jest bardzo indywidualna sprawa. To zależy od tego jak ciężko pracujesz na treningach i jaki skupiony jesteś i jak gotowy jesteś by walczyć.

Wierzę, że Khabib jest jednym z tych gości, którzy pracują cały rok, pracują cały czas nad swoim rzemiosłem i uważam, że 7 września będzie to najlepszy Khabib.

-zakończył.

W czasie, gdy Khabib Nurmagomedov musiał korzystać z przymusowego wolnego, Dustin Poirier walczył raz. Na UFC 236 w kwietniu 2019 roku, pokonał mistrza wagi piórkowej UFC Maxa Hollowaya, w walce o pas tymczasowy. Obecnie znajduje się w serii pięciu zwycięstw, w w której pokonywał niemal samych (byłych lub obecnego) mistrzów – Max Holloway, Anthony Pettis, Justin Gaethje, Eddie Alvarez i Jim Miller.

Nie ma wątpliwości, że obaj zawodnicy podczas przygotowań do tej walki wylewali hektolitry potu. Możemy więc być pewni, że zobaczymy ich w najlepszej formie. Szykuje się niesamowita walka.

Gala UFC 242 odbędzie się 7 września w Abu Dhabi.

Zobacz także: Tony Ferguson odrzuca możliwość walki z McGregorem

Kategorie
ŚwiatUFC

Napisz komentarz

*

*

Powiązane