askham vs khalidov

Scott Askham vs Mamed Khalidov walką wieczoru KSW w Gliwicach!

Poznaliśmy pierwszy pojedynek który odbędzie się na KSW 52 w Gliwicach.

Scott Askham vs Mamed Khalidov, to pierwsze starcie, które zobaczymy na gali KSW 52 w Gliwicach. Stawką walki nie będzie jednak tytuł wagi średniej KSW, który dzierży Brytyjczyk. Walka odbędzie się w limicie umownym do 85 kg.

Walka została ogłoszona na trwającej gali KSW 50.

Scott Askham przebojem wdarł się do KSW. Na gali numer 42 w niecałą minutę zdemolował Michała Materlę kopnięciem na wątrobę. W kolejnej walce na poprzedniej gali KSW w Londynie w ten sam sposób uporał się z Marcinem Wójcikiem. Następnie przyszedł czas na rewanż z Materlą na KSW 49. W tej walce ponownie górą był Askham, który w 3 rundzie pokonał Polaka i tym samym zgarnął zwakowany pas wagi średniej. Na KSW 52 nie przyjdzie jednak czas na jego pierwszą obronę.

Mamed Khalidov powraca do MMA po rocznej przerwie. Na KSW 46, po drugiej przegranej z Tomaszem Narkunem Khalidov postanowił zawiesić rękawice na kołku. Powodów rezygnacji z MMA było kilka. Jednak od kilku tygodni można słyszeć o powrocie Mameda i oto go mamy! Polak ostatni raz o tytuł walczył 3 lata temu, na KSW 35 w 2016 roku z Azizem Karaoglu. Od tamtej pory Mamed toczył m.in. superfighty z Borysem Mańkowskim i dwa razy z Tomaszem Narkunem.

Walka Askham vs Khalidov została oficjalnie najważniejszym wydarzeniem wieczoru.

Gala KSW 52 odbędzie się 8 grudnia w Gliwicach.

Kto wyjdzie zwycięsko ze starcia Scott Askham vs Mamed Khalidov?

Zobacz także: Lewandowski o sytuacji z Gamrotem: To kto ma rację, rozstrzygnie sąd

Kategorie
KSWPolska

Leave a Reply

Powiązane