johnson jones
mmajunkie

Anthony Johnson gotów zejść do kategorii półciężkiej by walczyć z Jonem Jonesem!

Anthony Johnson ma chrapkę na starcie z Jonem Jonesem.

Anthony Johnson, były pretendent do tytułu UFC wagi półciężkiej, szykuje się do powrotu do organizacji. Nic nie jest jeszcze potwierdzone na temat jego powrotu, jednak dużo mówi się o jego walce z Francisem Ngannou.

Jednak w rozmowie z Brendanem Schaubem Amerykanin zdradził, że chętnie zmierzy się z Jonem Jonesem…w kategorii półciężkiej!

Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że obecnie Johnson waży ok. 275 funtów (ok. 125 kg), kiedy limit kategorii półciężkiej wynosi 205 funty (93 kg). Jednak Anthony przekonuje, że dałby radę zrobić tak ogromne cięcie wagi.

Poczekam, aż się zabiorę za treningi, stracę około 10 funtów , potem dotrę do 235 funtów. Chcę zobaczyć, jak czuje się moje ciało. Jeśli to będzie dobre dla mnie, prawdopodobnie zrobię 205 funtów.

-powiedział.

Dojdzie do walki z Jonesem, jeśli moja waga będzie wystarczająco niska. Zejdę do 205 funtów. To była walka, której chciałem. Myślę, że Jon też chciał tej walki, zanim wszystko się wydarzyło. Ta sytuacja jest już przeszłością.

Kiedy się widzimy, nie ma animozji, okazujemy sobie szacunek. Walka z Jonem, to była walka dla której podbijałem do 205 funtów. To facet, którego chciałem. A potem wiesz, musiałem walczyć z Danielem Cormierem, a to nie jest tak motywujące. Dla mnie walka z DC nie była tym samym, nie byłem tam do końca sobą, to nie ta sama motywacja.

Przypomnijmy, że Johnson miał zmierzyć się z Jonesem na UFC 187, jednak z powodów problemów z prawem mistrza, walkę anulowano. Zamiast z Jonesem, Anthony zmierzył się z Danielem Cormierem (walkę przegrał przez poddanie w 3. rundzie – przyp. red.).

Johnson nie walczył od UFC 210, czyli kwietnia 2017 roku, kiedy to ponownie musiał uznać wyższość Daniela Cormiera. DC ponownie poddał Johnsona w 3. rundzie.

Przegrana przekonała Johnsona, że ​​nadszedł czas, aby zawiesić rękawice na kołek, ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiły się informacje, że planuje wrócić do Octagonu.

Jak myślicie, czy zobaczymy walkę Johnson vs. Jones?

Zobacz także: Joanna Jędrzejczyk chce walki z Weili Zhang na PGE Narodowy!

 

Kategorie
ŚwiatUFC

Dodaj komentarz

Powiązane