conor mcgregor dustin poirier
dailyexpress

Dustin Poirier: Conor szuka najlepszej walki dla siebie

Dustin Poirier zaczyna powoli myśleć o poworcie do akcji.

Dustin Poirier z chęcią stoczyłby rewanżowy bój  z Conor em McGregorem. Obaj Panowie zmierzyli się po raz pierwszy na UFC 178, w kategorii piórkowej. Wtedy górą był Irlandczyk, który znokautował Poiriera w 1. rundzie.

Po przegranej z Khabibem Nurmagomedovem na UFC 242, Poirier szuka szansy na ponowne wdrapanie się na szczyt, a pomóc w tym miałoby ponowne starcie z McGregorem. Dustin już wcześniej zachęcał Conora do walki, jednak ten nie wydawał się nią zainteresowany.

Zamiast tego, Conor wyrażał chęć walki m.in. z Frankiem Edgarem, co według Dustina Poiriera było by dość korzystne patrząc z perspektywy Irlandczyka.

Frankie to twardy gość i świetny mistrz, ale przegrał ostatnie dwie walki i do tego planował zejście kategorię niżej (do koguciej). Z całym szacunkiem do Edgara ale walka z Conorem byłaby dla Irlandczyka najkorzystniejszą na chwilę obecną.

-skomentował Poirier w rozmowie z ESPN.

Jak wiemy Dana White zaprzeczył jakoby Conor miał walczyć z byłym mistrzem. Tak więc pojawia się tu szansa dla „Diamonda”, który będzie nadal do niej dążył.

Nie sądzę, że koleś (Conor) boi się walczyć z kimkolwiek. Nie wiem czy koniecznie unika walki ze mną, ale może szukać najlepszej walki dla samego siebie. Ciężko powiedzieć, ale ponowna walka nigdy nie była większym tematem. Nie zaoferowano nam tej walki, ja po prostu naciskałem na nią. Mimo to, nadal mam na nią nadzieję.

-przekonuje Dustin.

Patrząc po tym jak bardzo rozwinęli się obaj zawodnicy od czasu ich pierwszego starcia, walka Dustin vs Conor zapowiada się na niezwykle emocjonującą. Jednak czy będzie nam dane zobaczyć te starcie w najbliższej przyszłości? Miejmy nadzieję, wszystko w rekach UFC.

Chcielibyście zobaczyć rewanż pomiędzy Poirierem a Conorem?

Zobacz także: Zhang: Nie jestem zainteresowana starciem z Jędrzejczyk

Kategorie
ŚwiatUFC

Dodaj komentarz

Powiązane