dustin poirier
mmafighting

Dustin Poirier: Irlandczyk jest następny!

Dustin Poirier nadal nie odpuszcza starcia z Conorem McGregorem.

Dustin Poirier po raz ostatni walczył na UFC 242, gdzie przegrał przez poddanie z Khabibem Nurmagomedovem.

Po przegranej Dustin zapowiedział, że nie będzie chciał robić sobie dłuższej przerwy, co za tym idzie, chce jak najszybciej ponownie zbliżyć się do pasa. Pierwszym zawodnikiem, który przyszedł do głowy Dustinowi był Conor McGregor, którego “The Diamond” zaczepiał na twitterze. Po sobotniej wygranej z Alem Iaquintą chęć walki z Poirierem wyraził Dan Hooker. Hooker zasugerował, że połamie twarz Poiriera i skończy go na dobre.

Wypowiedź Dana spotkała się z odpowiedzią Poiriera na twitterze, jednak Dustin pozostał niewzruszony, nadal chcąc walki z McGregorem.

Irlandczyk jest następny. Jesteś blisko, ale jeszcze nie wystarczająco. Walcz dalej.

Były pretendent do pasa zasugerował także z kim może zmierzyć się Hooker.

Dan może walczyć z Kowbojem…Ja się wyluzuję dopóki coś zmusi mnie do ekscytacji. Pracuję nad moim rzemiosłem.

Dustin z Conorem po raz pierwszy spotkali się na UFC 178. Wtedy to, dość szybko Conor uporał się z rywalem, nokautując go w 1. rundzie. Walka jednak odbywała się w kategorii piórkowej, teraz jak wiemy odbyłaby się w wadze lekkiej.

McGregor nie walczył od 6 października 2018 roku, kiedy został poddany, podobnie jak w ostatniej walce Dustin, przez Khabiba Nurmagomedova.

Dużo mówi się jakoby Conor powrócił w grudniu bieżącego roku, lub na początku przyszłego. Najbliżej walki z Irlandczykiem miałby być Justin Gaethje, co może utrudnić Poirier owi osiągnięcie obecnego celu.

Jak myślicie, czy zobaczymy w najbliższej przyszłości rewanż, pomiędzy McGregorem a Poirierem?

Zobacz także: UFC 243: Padł rekord frekwencji w Melbourne!

Kategorie
ŚwiatUFC

Napisz komentarz

*

*

Powiązane