Martin Lewandowski zdradza kiedy wróci KSW 53
Zdjęcie: sport.onet.pl

Martin Lewandowski: Jesteśmy bardzo cenioną organizacją na Bałkanach

9 listopada w Zagrzebiu odbędzie się gala KSW 51. Będzie to pierwsze wydarzenie organizowane przez KSW na Bałkanach. Zawalczą tam tacy zawodnicy jak Erko Jun czy Roberto Soldić.

Martin Lewandowski długo musiał namawiać swojego wspólnika – Macieja Kawulskiego na zorganizowanie gali w Chorwacji.

Tamtejszy rynek jest bardzo chłonny, a praktycznie w ogóle niezagospodarowany. OK, swoje gale robiły tam federacje: Glory i UFC, ale żadna z nich nie zakorzeniła się tam na dobre. Myślę, że mamy szansę tam zaistnieć, bo od wielu lat w szeregach KSW jest pełno zawodników z tego rejonu [m.in: Roberto Soldić, Erko Jun, Vaso Bakocevic]. Jesteśmy tam bardzo cenioną organizacją, więc mamy dużą siłę przebicia. Głęboko wierzę, że Bałkany zostaną naszym drugim domem, a właściwie to trzecim, bo jest jeszcze Anglia, gdzie zrobiliśmy już trzy gale i zamierzamy wracać tam, co roku – mówi Lewandowski w wywiadzie dla Sport.pl.

Współwłaściciel KSW przyznał, że początkowo gala miała odbyć się w Serbii ale nie wszystko po jego myśli.

Nie dogadałem się w Serbii tak, jak chciałem. W Chorwacji wszystko od razu potoczyło się bardzo płynnie. Otrzymałem nawet wsparcie i patronat Milana Bandicia, burmistrza Zagrzebia. Odwiedziłem także Mirko „Cro Copa” Filipovicia [jeden z najlepszych zawodników w historii MMA] u niego w domu, gdzie ma również sale treningową. Zrobiliśmy porządny, ponad dwugodzinny, trening, a później zaprosiłem go na kolację, aby pogadać o wsparciu KSW w Zagrzebiu. Śmiało mogę powiedzieć, że stał się przyjacielem KSW. Już niebawem ogłosimy kolejnego zawodnika na KSW 51, który będzie reprezentować Cro Cop Team. Mało osób może o tym pamiętać, ale Mirko był naszym gościem specjalnym już na KSW 4 w 2005 roku  – stwierdził Lewandowski.

Lewandowski ocenił także etap rozwoju organizacji i szukania inwestorów.

Jesteśmy na etapie rozglądania się po rynku, ale nie będziemy niczego robić w pośpiechu. Jesteśmy przedsiębiorcami z wieloma pomysłami. Nasze życie jest związane z KSW. Nasza federacja wymaga obecnie rozwinięcia brandu na kolejnych rynkach europejskich. Zawsze pewniej stąpa się po ziemi, gdy masz wsparcie mocnego partnera na rynku, który zamierzasz podbić.

Przeczytaj także: Krystian Kaszubowski vs. Aleksandar Rakas na gali KSW 51 w Zagrzebiu!

Kategorie
KSW

Leave a Reply

Powiązane