Jan Błachowicz
Zdjęcie: mmajunkie.usatoday.com

Były pretendent do pasa mistrzowskiego chce walki z Błachowiczem!

Pojawił się kolejny chętny do walki z Janem Błachowiczem.

Po wygranej z Jacare Souzą, Jan Błachowicz pojawił się po raz kolejny na ustach wielu zawodników kategorii półciężkiej.

Polak nie ukrywa, że chciałby zmierzyć się w kolejnej walce o pas wagi półciężkiej, jednak może stoczyć wcześniej jeszcze jedną walkę. Wygląda na to, że chyba będzie musiał, ponieważ kolejnym do walki z Jonem Jonesem, jest Dominick Reyes. Niepokonany Reyes zmierzy się z mistrzem w lutym.

W takim wypadku dla Janka pojawia się kilka innych opcji, jak rewanż z Corey’em Andersonem, walka z Anthonym Smithem oraz…starcie z Gloverem Teixeirą. Były pretendent do tytułu wagi półciężkiej wyraził chęć walki z Polakiem.

W drodze po pas pojawiają się nowi ludzie, ale jestem bardzo zmotywowany, chcę teraz walczyć z kim naprawdę dobrym. Chciałbym rewanżu z Corey’em Andersonem lub walczyć z Janem Błachowiczem, to byłaby dla mnie dobra walka. Chciałbym z nimi walczyć, a kto wie czy na początku przyszłego roku, nie spotykam się z tymi facetami? Zobaczymy.

-powiedział w wywiadzie dla Combate.

Jestem facetem, który zawsze walczy na szczytach. Faceci, którzy mnie pokonywali, zawsze walczyli o pas, ponieważ była to swego rodzaju walka o szansę walki o pas. Przegrałem z Alexandrem Gustafssonem i Anthonym Johnsonem, którzy walczyli o pas. Potem wygrałem trzy walki z twardymi facetami, a teraz muszę znaleźć nazwisko takie jak Corey Anderson lub Błachowciz, aby znów dostać szansę.

Teixeira walczył już z Andersonem i przegrał przez decyzję zeszłego lata. Anderson podobnie jak Brazylijczyk i Polak goni za pasem, ale obecnie nie ma przeciwnika i być może mógłby zmierzyć się z Gloverem przed potencjalną walką o pas. Choć Teixeira zajmuje niższą pozycję w rankingu niż Polak, być może Błachowicz byłby zainteresowany walką z Brazylijczykiem. Tym samym Janek mógłby umocnić swoją pozycję po walce z Ronaldo „Jacare” Souzą na UFC Sao Paulo.

Zobacz także:  Sage Northcutt zejdzie w dół z wagą… i to o dwie dywizje!

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane