Roman Bogatov w UFC
Zdjęcie: M-1 Challenge

Niepokonany Roman Bogatov nowym nabytkiem UFC!

Mistrz federacji M-1, Roman Bogatov podpisał kontrakt z największą federacją MMA na świecie.

Roman Bogatov (10-0), to jedna z gwiazd rosyjskiego MMA. Od 2017 roku był związany z federacją M-1, dla której stoczył 8 walk. Tylko 2 z tych walk zawodnik z Orenburga wygrywał przez decyzję.

Bogatov, który jest mistrzem M-1 bardzo lubi toczyć walki w parterze, o czym świadczy fakt, że poddawał on połowę swoich rywali, a kilku z nich po prostu „odpływało”.

Ostatnim rywal Rosjanina, to bardzo solidny zawodnik z Francji, Mickael Lebout. Po 3 rundach, poobijany francuz odmówił kontynuowania pojedynku. Była to druga i zarazem ostatnia obrona tytułu mistrzowskiego dla Romana Bogatova.

Odejścia zawodnika do federacji UFC stało się możliwe tylko dlatego,że organizacje M-1 i UFC ze sobą współpracują. Dzięki temu czołowi zawodnicy rosyjskiej federacji mają łatwiejszą drogę do podpisania wymarzonego kontraktu i walczenia pod banderą największej organizacji świata.

Z podanych przez M-1 Challenge informacji wynika, że Bogatov zadebiutuje w oktagonie UFC w przyszłym roku. Nie znamy jeszcze rywala i dokładnej daty tej walki. Możemy za to być pewni, że będzie to cenne wzmocnienie dla organizacji prowadzonej przez Dany White’a.

Poniżej prezentujemy oficjalną informację od Rosyjskiej federacji.

Przeczytaj także: Erko Jun zapowiada swój powrót

 

Kategorie
M-1 ChallengeNEWSUFC

Napisz komentarz

*

*

Powiązane