Conor o rewanżu z Khabibem
USA Today

Rewanż McGregora z Khabibem szybciej niż się spodziewano?

Bardzo możliwe, że jeszcze w 2020 roku dojdzie do rewanżu Conora McGregora z Khabibem Nurmagomedovem.

Pierwsza walka Conora McGregora z Khabibem Nurmagomedovem odbyła się na UFC 229 w październiku 2018 roku. Wtedy to Rosjanin obronił swój tytuł poddając Conora w 4. rundzie pojedynku.

Od tamtej pory wiele osób zacierało ręce na rewanż obu Panów, jednak wiadome było, że trzeba na niego „troooocheeeee” poczekać. Od tamtej pory Khabib stoczył jeden pojedynek (UFC 242-wygrana z Dustinem Poirierem) a Conor żadnego. Jednak McGregor powróci do Octagonu już za miesiąc mierząc się z Donaldem Cerrone. Na powrót mistrza musimy zaczekać do kwietnia, kiedy to zmierzy się (oby) z Tonym Fergusonem.

Jeśli wierzyć słowom sternika UFC, Dany White’a to panowie spotkają się ze sobą najprawdopodobniej w 2020 roku, jednak obaj muszą wygrać swoje kolejne walki.

On (Conor) musi pokonać Kowboja Cerrone, jest to jednak naprawdę ciężka walka, zwłaszcza w 170 funtach, gdzie Kowboj nie musi ścinać wagi. Wtedy Khabib musi wygrać z Fergusonem. Jeśli obaj wygrają, wtedy tak, myślę, że możemy zrobić rewanż.

Pokrywa się to nieco z planami Conora. Były mistrz rzekomo w 2020 roku chciał walczyć kolejno z Cerrone, Masvidalem lub Diazem i na końcu z Nurmagomedovem. Jednak patrząc na słowa White’a rewanż może przyjść nieco szybciej.

Problemem jest w tym jednak plan mistrza, który po walce z Fergusonem będzie chciał dążyć do walki z Georgesem St-Pierre’m. Co więcej Khabib na pewno nie chce tak szybkiego rewanżu z Irlandczykiem, gdyż jak uważa, Conor po prostu na niego nie zasługuje.

Jak rozwinie się ta sytuacja? Pozostaje nam poczekać do zakończenia kwietniowej walki Rosjanina.

Chcielibyście obejrzeć rewanż McGregora z Khabibem?

Zobacz także: KSW 52 – garść informacji dla kibiców

 

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane