Smith Teixeira
Zdjęcie: twitter.com/ufc

UFC Lincoln: Anthony Smith vs Glover Teixeira walką wieczoru!

Ostatecznie został sfinalizowany pojedynek, o którym było ostatnio głośno!

Amerykańska organizacja, za pomocą Twittera, ogłosiła, że walką wieczoru gali w Lincoln będzie pojedynek pomiędzy Anthonym Smithem a Gloverem Teixeirą. Pierwotnie starcie to było planowane jako main-event gali w Brasílii, jednak Smith nie chciał walczyć w Kraju Kawy.

Smith w swojej ostatniej walce, na gali w Sztokholmie, pokonał Alexandra Gustafssona. Podczas pojedynku ze Szwedem złamał rękę, w związku z czym musiał poddać się aż dwóm operacjom. W marcu ubiegłego roku Anthony otrzymał szansę walki o pas mistrzowski dywizji do 205 funtów z Jonem Jonesem, jednak przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Glover Teixeira jest na fali trzech zwycięstw z rzędu, wygrywał kolejno z Karlem Robersonem, Ionem Cutelabą i ostatnio z Nikitą Krylovem. Brazylijczyk doznał ostatniej porażki w lipcu 2018 roku, kiedy to przez jednogłośną decyzję sędziów uległ Coreyowi Andersonowi. Co ciekawe na tej samej gali, na której Anderson wygrał z Gloverem, walczył również „Lionheart”, który w walce wieczoru znokautował „Shoguna” Ruę.

Przeczytaj także: Poirier: Czuję, że najlepsze lata, to te następne

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane