poirier diaz
espn

Dustin Poirier: Diaz jest na emeryturze

Wielu fanów na pewno chciałoby obejrzeć walkę Dustina Poiriera z Natem Diazem.

Dustin Poirier i Nate Diaz mieli zmierzyć się ze sobą na UFC 230, w listopadzie 2018 roku. Do walki nie doszło jednak ze względu na kontuzję reprezentanta American Top Team.

Od tamtej pory obaj zawodnicy poszli inną drogą. Poirier stoczył dwa boje o pas, z Maxem Holloway’em (wygrana-pas tymczasowy) i Khabibem Nurmagomedovem (przegrana o główne trofeum wagi lekkiej). Diaz natomiast w Octagonie pojawił się dopiero latem podczas UFC 241, gdzie pokonał Anthony’ego Pettisa, by później ulec Jorge Masvidalovi na UFC 244. Jednakże przez ten okres, co jakiś czas w mediach społecznościowych pojawiały się dyskusję na temat kolejnej walki. Nie inaczej jest teraz. Jeden z fanów zapytał Dustina na twitterze czy zmierzyłby się z Nate’m podczas lipcowego International Fight Weeku. Odpowiedź Poriera była jednoznaczna.

On jest na emeryturze.

Poirier nie ukrywał w wywiadach, że chętnie zmierzyłby się z młodszym z braci Diaz. Co ciekawe jeszcze kilka dni temu chciał walki z bratem Nicka. Jednak bardzo możliwe jest to co widzimy we wpisie byłego mistrza. Diaz może obecnie przebywać na “tymczasowej” emeryturze, gdyż nie należy się spodziewać, że prędko zobaczymy go w Octagonie.

W tym momencie trudno powiedzieć, co będzie dalej z Poirierem. Zawodnik wspomniał też nie dawno, że byłby zainteresowany przejściem do wagi półśredniej, jeśli będą tam dostępne wielkie walki, w tym właśnie m.in z Natem. Al Iaquinta powiedział niedawno, że może walczyć z Poirierem, ale później Poirier odrzucił tę propozycję.

Jak myślicie czy zobaczymy jeszcze w przyszłości walkę Dustin Poirier vs. Nate Diaz?

Zobacz także: Dana White: Nie jestem pewny, czy rewanżowa walka Jan Błachowicz vs Corey Anderson wyłoni pretendenta

 

 

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Napisz komentarz

*

*

Powiązane