Joanna Jędrzejczyk
Zdjęcie: MMA Fighting

Jędrzejczyk przed walką z Zhang: Będę gotowa na wszystko

Już w najbliższą sobotę Joanna Jędrzejczyk postara się zostać ponownie mistrzynią UFC.

Joanna Jędrzejczyk po raz drugi stanie przed szansą odzyskania tytułu kategorii słomkowej utraconego ponad 2 lata temu w starciu z Rose Namajunas. Rywalką JJ będzie niezwykle silna Chinka, Weili Zhang, która zdobyła tytuł w starciu z Jessicą Andrade.

Polka od drugiego starcia z Namajunas zaliczyła dwie wygrane, co pozwoliło jej na ponowną walkę o pas. Joanna nie ukrywa swojej pewności siebie przed nadchodzącym starciem.

Marzenia się spełniają. To będzie moja 14 walka w UFC i 10 o pas. Jestem niezwykle szczęśliwa, że UFC ma do mnie zaufanie i wiarę we mnie i że nadal mogę to zrobić i zrobię(zdobyć tytuł).

-powiedziała dla BJPenn.com.

Stałam się mistrzynią po dwóch walkach w UFC. Ludzie wtedy nie wiedzieli za dużo o mnie więc to nic nie zmieniało. Muszę być gotowa zawsze i na wszystko. Teraz zmierzę się z najlepszą zawodniczką kategorii słomkowej i to będzie wielkie wyzwanie. To kawał zawodniczki ale mój plan to odebrać co swoje – pas wagi słomkowej. Dowodziłam tą kategorią przez 2 lata i 8 miesięcy. To będzie perfekcyjna noc dla mnie.

Zhang jeszcze nigdy nie miała szansy walczyć na dystansie 5 rund, gdyż zazwyczaj kończyła swoje pojedynki przed czasem. Jędrzejczyk uważa, że ​​ma wyraźną przewagę kondycyjną nad rywalką i ma zamiar to wykorzystać.

Na samym szczycie nigdy nie spotkała się z kimś takim jak ja. Stoczyłam wiele pięciorundowych wojen. Z każdą rundą staję się coraz lepsza i wiem, że ona będzie próbowała skończyć to szybko. Muszę być mądra w tej walce, aby utrzymać tempo, zachować spokój i zmusić ją do przejścia z rundy na rundę. Muszę ją zmęczyć ale będę gotowa na wszystko.

-przekonuje Polka.

Gala UFC 248 już w najbliższą sobotę. Jędrzejczyk i Zhang zmierzą się w co-main evencie gali. Główne wydarzenie to walka Israela Adesanyi i Yoela Romero o pas wagi średniej.

Jak myślicie, czy Polka powróci na tron wagi słomkowej?

Zobacz także:  “Wszystkie złota moje!”-Henry Cejudo zareagował na zwycięstwo Figueiredo!

 

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Dodaj komentarz

Powiązane