Cody Garbrandt
mmanews.com

Cody Garbrandt ruszy na podbój kategorii muszej!

Cody Garbrandt ma plan "uratowania'' kategorii muszej.

Cody Garbrandt, były mistrz kategorii koguciej UFC ma zamiar zmienić kategorię kogucią na muszą.

W wywiadzie dla ESPN, “No Love” oznajmił, że ma zamiar “uratować” dywizję muszą, która obecnie nie posiada mistrza. Najpierw jednak musi załatwić ostatnią sprawę w kategorii koguciej.

Najpierw skupiamy się na Raphaelu (Assuncao) i to nadal jest kolejna walka do zrobienia. Potem zejdę niżej i naprawdę uratuję dywizję muszą.

Cody Garbrandt przebojem dostał walkę o pas z Dominickiem Cruzem (5 wygranych, w tym 4 przez KO). Swoją szansę zdobycia złota wykorzystał dominując mistrza na pełnym dystansie. Następnie jednak przyszło pasmo porażek dla Cody’ego. Dwukrotnie przegrywał z byłym kolegą TJ’em Dillashawem (na UFC 217 stracił pas, następnie nie udało mu się go odzyskać na UFC 227) oraz raz z Pedro Munhozem na UFC 235. Wszystkie porażki zaliczył przez nokaut.

Cody miał powrócić w walce z Raphaelem Assuncao, jednak kontuzja wykluczyła go ze starcia. W związku z obecną pandemią koronawirusa nie jest wiadome kiedy Panowie ponownie będą mieć okazję spotkać się w Octagonie.

Co sądzicie o planie Cody’ego na podbój kategorii muszej? Czy uda mu się zdobyć złoto, czy jednak skończy się jak u Dillashawa?

Zobacz także: “Pozbawcie mnie tytułu jeśli to moja wina” – Khabib odpowiada na słowa Fergusona

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane