csac poirier hooker
usa today

CSAC anulowało majowe gale sportów walki, co z walką Poirier vs. Hooker?

Miesiąc maj może być kolejną posuchą jeśli chodzi o wydarzenia sportów walki.

CSAC (The California State Athletic Commission) czyli Komisja Sportowa Stanu Kalifornia postanowiła anulować wszystkie wydarzenia związane ze sportami walki.

Co to oznacza dla UFC? Z powodu tych zmian, gala UFC w San Diego, która miała mieć miejsce 16 maja, będzie musiała mieć inną date, zostać przeniesiona w inne miejsce lub całkowicie anulowana. Walką wieczoru tej gali ma być starcie Dustina Poiriera z Danem Hookerem. To jedno z najciekawiej obecnie zapowiadających się starć w wadze lekkiej.

CSAC wydało następujące oświadczenie w tej sprawie (źródło ESPN):

Komisja nie podjęła tej decyzji pochopnie i rozumie potencjalną stratę ekonomiczną dla promotorów i branży sportów walki. Musieliśmy wziąć pod uwagę najlepszy interes naszych zawodników i otaczającej nas społeczności.

Karta gali UFC w San Diego nie jest jeszcze pełna, jednakże znany jest main event – Dustin Poirier vs Dan Hooker. To jedna z obecnie najciekawiej zapowiadających się walk w wadze lekkiej, więc naprawdę szkoda by było stracić takie starcie.

Czy jednak UFC znajdzie sposób aby przenieść to wydarzenie do innego miasta? Wiele zależeć będzie na pewno od przyszłej sytuacji związanej z koronawirusem, oraz tym, czy rzeczywiście Dana White zorganizuje 18 kwietnia UFC 249.

Zobacz także: “Pozbawcie mnie tytułu jeśli to moja wina” – Khabib odpowiada na słowa Fergusona

 

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane