Dana White
si.com

„Wygrany walki Tony vs. Justin zmierzy się z Khabibem jako kolejny” – mamy zapewnienie Dany White ‚a

Walka wieczoru gali UFC 249 wyłoni nam kolejnego rywala dla Khabiba Nurmagomedova.

Dana White ogłosił w poniedziałek, że walką wieczoru gali UFC 249 będzie starcie Tony’ego Fergusona z Justinem Gaethje. Przypomnijmy, że pierwotnie z Tony’m bój miał stoczyć Khabib Nurmagomedov, jednakże pandemia koronawirusa „zablokowała” wyjazd mistrza do USA.

Walka Justina z Tony’m zyskała miano starcia o tymczasowy tytuł wagi lekkiej, co teoretycznie daje wygranemu pierwszeństwo walki o pas. Wiemy, że różnie z tym w UFC bywało i fani mieli pewne obawy, jednakże tym razem Dana White potwierdził, że wygrany stoczy bój z Khabibem Nurmagomedovem w pierwszej kolejności.

Mamy walkę, Justin vs Tony. To walka, która ma sens. Dwóch topowych graczy ze światowej półki. Khabib wypadł, więc wygrany tej walki zawalczy z nim jako następny.

-powiedział dla ESPN.

Ta wiadomość prawdopodobnie nie spotka się z uznaniem Conora McGregora, który był chętny na rewanż z Dagestańczykiem po tym, jak pokonał Donalda Cerrone na UFC 246. To jednak może otworzyć szansę dla Conora na np. trzecią walkę z Natem Diazem lub też starcie z Jorge Masvidalem.

Nowa lokalizacja dla UFC 249 nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona przez organizację. Dana White niedawno ujawnił, że ​​przyszłe wydarzenia mogą faktycznie mieć miejsce na prywatnej wyspie.

Jak myślicie, kto będzie kolejnym rywalem Khabiba?

Zobacz także: Pełna rozpiska walk na UFC 249 ujawniona!

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane