UFC on ESPN 12
Zdjęcie: UFC

Analiza karty na UFC on ESPN 12

Już w najbliższy weekend czekają nas kolejne emocje związane z UFC!

Przed nami gala UFC on ESPN 12, w której w walce wieczoru zmierzą się ze sobą Dustin Poirier (25-6, 1 N/C) oraz Dan Hooker (20-8). Wraz z poruszającym tematykę zakładów bukmacherskich portalem Gram Grubo przygotowaliśmy krótką analizę walk z karty głównej nadchodzącego wydarzenia.

Pojedynek Ladd vs McCann wypada z karty

Gala, która miała odbyć się pierwotnie w Austin w Teksasie zostanie zrealizowana z wiadomych przyczyn w Las Vegas w stanie Nevada. Pierwszym planowanym pojedynkiem karty głównej tego eventu miało być starcie Aspen Ladd (9-1) z Sarą McMann (12-5). Ladd nabawiła się jednak poważnej kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych przednich oraz bocznych przez co musiała zrezygnować z udziału w gali.

Kolejne walki w karcie głównej

Mimo braku walki Ladd vs McMann na emocje na pewno nie będzie można narzekać, a pierwszym pojedynkiem będzie starcie w wadze ciężkiej pomiędzy Gianem Villante (17-11) a Maurice’em Greene’em (8-4). Dla starszego z Amerykanów będzie to pierwsza walka po zmianie kategorii wagowej. Villante miał zmierzyć się w swoim pierwszym pojedynku w królewskiej kategorii z Benem Rothwellem na gali UFC 249 na Brooklynie, jednak ostatecznie walka została usunięta z karty po przeniesieniu gali na inny termin.

Ostatecznie swój debiutancki pojedynek w wadze ciężkiej 34-latek stoczy z młodszym i mniej doświadczonym Maurice’em Grene’em. Villante walczy dla UFC nieprzerwanie od 2013 roku i będzie to dla niego już 16. pojedynek w amerykańskiej organizacji. Trudno jednak spodziewać się cudów w pierwszej walce po zmianie kategorii. Pomimo tego, że Greene przegrał swoje dwie ostatnie konfrontacje (odpowiednio z Siergiejem Pawlowiczem i Aleksiejem Olejnikiem) to on będzie miał ogromną przewagę warunków fizycznych i będzie zdecydowanym faworytem tego pojedynku.

Zwycięstwo Greene’a – 1.45

Zwycięstwo Villante – 2.75

Drugą walką, którą będziemy mieli okazję zobaczyć będzie pojedynek w kategorii średniej pomiędzy Brendanem Allenem (14-3) a Kyle’em Daukausem (9-0). „All in” kontynuuje serię 6. kolejnych zwycięstw z rzędu, natomiast jeśli chodzi o samo UFC, będzie to jego trzecie starcie. O jego sobotnim rywalu wiadomo niewiele. Dla Daukausa będzie to pierwsza potyczka w UFC, a jego poprzedni rywale nie należeli do najbardziej wymagających. Faworytem bukmacherów pozostaje młodszy z Amerykanów.

Zwycięstwo Allena – 1.35

Zwycięstwo Daukausa – 3.20

Kolejnym starciem na gali UFC on ESPN 12 będzie druga walka wieczoru pomiędzy Mike’em Perrym (13-6) a Mickeyem Gallem (6-2). Warunki fizyczne zdecydowanie przemawiają w tej konfrontacji za mniej doświadczonym fighterem, jednak Perry’ego na pewno nie wolno skreślać. Co prawda jego ostatnie walki nie należały do udanych, bowiem wygrał zaledwie dwie spośród siedmiu, jednak nadal to on w oczach bukmacherów jest bardziej prawdopodobnym zwycięzcą tego pojedynku.

Zwycięstwo Perry’ego – 1.32

Zwycięstwo Galla – 3.40

Main event gali UFC on ESPN 12

W main evencie gali zmierzą się ze sobą Dustin Poirier (25-6, 1 N/C) oraz Dan Hooker (20-8). Starcie dwóch czołowych zawodników kategorii lekkiej zapowiada się niezwykle interesująco. „The Diamond” jest byłym tymczasowym mistrzem wagi lekkiej UFC. W swojej ostatniej walce na gali UFC 242 musiał on jednak uznać wyższość „Orła z Dagestanu” Khabiba Nurmagomedova. Jego sobotnim rywalem będzie aktualny nr 5 dywizji  Dan Hooker. Będący z znakomitej formie „Hangman” jest od swojego przeciwnika nieco wyższy i dysponuje od niego lepszym zasięgiem rąk. Pomimo tej przewagi faworytem pozostaje Dustin Poirier.

Zwycięstwo Poiriera – 1.45

Zwycięstwo Hookera – 2.76

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.