Paweł Jóźwiak przed FEN 28
Zdjęcie: Prosto z Boku

“Nigdy nie było tylu problemów z ułożeniem karty walk” – Paweł Jóźwiak przed FEN 28

Karta walk gali FEN 28: LOTOS Fight Night została zamknięta na dokładnie dwa tygodnie przed wydarzeniem. Czy trudno było kolejne walki zakontraktować i po którym boju spodziewa się najwięcej? Czy ciężko było ułożyć kartę walk w czasie pandemii i czy stresuje się debiutem w PPV? Zapraszamy do przeczytania wywiadu z prezesem FEN, Pawłem Jóźwiakiem

Paweł Jóźwiak na łamach strony FEN udzielił wywiadu na temat zbliżającej się gali swojej organizacji. Prezes przyznał, że nie było łatwo skompletować tej rozpiski, ale ostatecznie się udało.

Dużo, bardzo dużo. Nigdy nie było tylu problemów z ułożeniem karty walk. Tylko trzy pojedynki z pierwotnej rozpiski się utrzymały. To starcia  Kijańczuka z Wójcikiem, Sianosa z Pałaszem i Zadory z Sokołem. Resztę trzeba było przemodelować tak, aby zachęcić kibiców do zakupu PPV.

Karta pod płatną subskrypcję musi być nieco inna niż nasze dotychczasowe wydarzenia. Potrzeba mocnych nazwisk, które będą w stanie zachęcić kibiców do obejrzenia gali w telewizji.

– zdradza Paweł Jóźwiak.

Chyba z wszystkimi możliwymi tak naprawdę. Niektórzy zawodnicy w ogóle nie trenowali. Inni nie zdążyliby się przygotować do walki. Nie wszyscy mieli gdzie trenować. Odpadali zawodnicy zza granicy, co też wiązało nam ręce. Potencjalni bohaterowie gali FEN 28 mieli swoje plany sportowe, które się wykluczały, niektórych blokowały ich kontrakty. Trudno było znaleźć rywali na poziomie dla tych, którzy czekali w blokach na to, żeby ich występ ogłosić.

– zakończył prezes organizacji FEN.

Wielu kibiców czuło niedosyt, natomiast w obecnej sytuacji ekipa FEN stawała na głowie i robiła co mogła, aby ostatecznie ogłosić swój powrót. Na gali również zobaczymy pojedynek freak’ów, który ma przyciągnąć nowych fanów do organizacji FEN.

Nie jest tajemnicą, że bardzo zależy nam na tym, aby wygenerować jak najlepszy wynik sprzedanych subskrypcji PPV i od tego zależy bardzo dużo. Pierwotnie w karcie walk miało być 9 pojedynków.

Rozmawiałem z Krystianem Pudzianowskim na temat jego występu na FEN, ale od razu zdałem sobie sprawę z tego, że zestawienie z nim w roli głównej może wskoczyć do karty walk jako dodatkowy pojedynek. Dziesiąte starcie.

Nie chcemy hardkorowym kibicom MMA zabierać czegoś, na co czekali od bardzo dawna. Uważam, że to uczciwe podejście do sprawy i nikt na tym nie traci.

– powiedział Paweł Jóźwiak.

Cały wywiad z prezesem organizacji FEN możecie przeczytać TUTAJ.

Przeczytaj także: Michał Materla o rewanżu z Mamedem Khalidovem

Kategorie
FENNEWS

Leave a Reply

Powiązane