M.Lewandowski
Zdjęcie: Wikipedia

Lewandowski przed KSW 73: Po raz kolejny KSW staje się poligonem dla wysoko cenionych sportowców

Gala KSW 73 zbliża się wielkimi krokami.

Już 20 sierpnia na warszawskim Torwarze fani po raz kolejny będą mogli śledzić zmagania najlepszych polskich zawodników.

Bilety na galę KSW 73 dostępne w sprzedaży na ebilet.pl.

Walką wieczoru nadciągającej gali będzie długo wyczekiwany pojedynek dwóch najlepszych polskich kickboxerów wagi ciężkiej. Arkadiusz Wrzosek zmierzy się w nim z Tomaszem Sararą. Panowie nigdy nie mieli okazji potykać się z sobą w ringu. Teraz natomiast dojdzie do ich konfrontacji w okrągłej klatce na zasadach mieszanych sztuk walki.

– Jeden i drugi ma za sobą boje i to wcale nie o frytki – mówi Maciej Kawulski, jeden z szefów organizacji KSW. – Zestawienie ich ze sobą dzisiaj to znak czasów, a zestawienie ich ze sobą w stolicy to znak, że czas na wyjątkowy main event.

Dla Arkadiusza Wrzoska będzie to pierwsza walka na zasadach MMA, ale zawodnik z Warszawy może liczyć w niej na mocne wsparcie swoich kibiców. Tomasz Sarara ma za sobą już jedną wygraną walkę w MMA, ale ostatecznie obaj zawodnicy nastawiają się na mocną konfrontację stójkową.

– To jest powrót Wrzoska do Warszawy – mówi Martin Lewandowski, drugi z twórców marki KSW. – To jest debiut Arka w KSW, ale w narożniku po przeciwnej stronie cierpliwie wyczekiwać będzie Tomasz Sarara, który ma szansę na największe zwycięstwo w swojej karierze. Po raz kolejny KSW staje się poligonem dla wysoko cenionych sportowców, którzy chcą zaprezentować fanom MMA szerszy wachlarz swoich możliwości.

Tomasz Sarara wszedł do organizacji KSW prosto ze świata sportów uderzanych. Wśród jego najważniejszych osiągnięć w kickboxingu znalazły się między innymi: tytuł amatorskiego i zawodowego mistrza Polski, tytuł mistrza świata World Kickboxing Network, pas mistrzowski organizacji FEN, DSH i Celtic Gladiator. Ostatecznie jednak Tomasz wszystko to musiał odłożyć na półkę, by 17 lipca 2021 roku wejść do okrągłej klatki i zmierzyć się w niej z Filipem Bradariciem. Debiut w MMA okazał się dla Tomasza trudnym wyzwaniem, ale dusza wojownika wzięła górę i Sarara wygrał starcie przed czasem, zdobywając pierwsze szlify w mieszanych sztukach walki.

Walka na gali KSW 73 będzie dla Arka Wrzoska debiutem w nowej formule. Warszawianin już od dłuższego czasu szykuje się do wykonania tego kroku. Niedawno pomagała w przygotowaniach do debiutu w KSW Radosława Paczuskiego, który na gali KSW 70 pokonał Jason Wilnisa. W sportach uderzanych Wrzosek zdobył tytuł amatorskiego mistrza świata w K1, mistrza Europy w muay thai oraz wiele medali mistrzostw Polski. Jest też zawodowym mistrzem organizacji FEN oraz byłym zawodnikiem prestiżowej marki Glory.

Przeczytaj też: KSW 73: Radosław Paczuski vs Jason Radcliffe – Trailer (Wideo)

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a ReplyPowiązane

 • KSW, Arena, Hala, Radom
  KSW

  KSW – Podsumowanie listopada 2023

  Organizacja po raz drugi w historii zawitała ze swoim wydarzeniem do tego miasta. W walce wieczoru gali XTB KSW 88 Daniel Rutkowski, były pretendent do tytułu wagi piórkowej, zmierzył...
 • Dwóch europejskich mistrzów zmierzy się na XTB KSW 90
  KSW

  Dwóch europejskich mistrzów zmierzy się na XTB KSW 90

  W starciu tym Islam Djabrailov (9-5, 2 KO, 3 Sub), mistrz niemieckiej organizacji We Love MMA, zmierzy się z debiutującym w KSW Alfanem Rocher-Labesem (10-2, 2 KO, 4 Sub), czempionem francuskiej marki...
 • Łukasz Charzewski poznał rywala na galę XTB KSW 89
  KSW

  Droga do XTB KSW 89: Charzewski i Vila

  W starciu tym Łukasz Charzewski, jeden z czołowych fighterów polskiej sceny, stanie do rywalizacji z Ahmedem Vilą, byłym mistrzem chorwackiej organizacji FFC. Łukasz Charzewski nie kryje, że walki w KSW...
 • Michał Materla
  KSW

  Materla: Ta walka jest zwieńczeniem mojej kariery

  W drugiej walce mistrzowskiej gali XTB KSW 89 dojdzie do starcia o pas wagi średniej. W konfrontacji tej fenomenalny Paweł Pawlak stanie do pierwszej obrony tytułu przeciwko prawdziwej legendzie MMA w Polsce Michałowi Materli....

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.