Jak zacząć przygodę z MMA?

MMA fascynuje wiele osób. Nie tylko mężczyzn, ale również i kobiety. Niektórzy zastanawiają się nad tym, w jaki sposób najlepiej jest rozpocząć przygodę z tym sportem. Jeśli należysz do grona takich osób, to z myślą o Tobie przygotowaliśmy ten poradnik.

Najważniejsze porady dla początkujących

Na samym początku musisz znaleźć klub, w którym będziesz mógł rozpocząć ćwiczenia. Być może masz znajomego, który już trenuje. Wówczas możesz zapisać się w to samo miejsce, aby móc wspólnie z nim motywować się do ćwiczeń. Jeśli jednak nikogo takiego nie znasz, to warto znaleźć odpowiednie miejsce za pośrednictwem internetu.

Sprawdź, jakie kluby działają w Twoim mieście. Następnie zobacz, jakimi opiniami się cieszą. Choć cena również jest istotnym czynnikiem, to jednak ważniejsze jest to, jaka kadra będzie Cię szkolić oraz jak dobrze wyposażony jest dany klub. Warto odwiedzić również social media, być może znajdziesz na nich zdjęcia, a nawet materiały wideo z treningów. One również dadzą Ci obraz tego, jak będą wyglądać zajęcia na żywo.

Odpowiednia motywacja

Z całą pewnością ogromną rolę odgrywa nastawienie. Decydując się na rozpoczęcie swojej przygody z MMA musisz mieć świadomość tego, że początki mogą być trudne. Szczególnie jeśli niczego wcześniej nie trenowałeś lub miałeś dłuższą przerwę. Trenowanie tego sportu może być emocjonujące i znacznie poprawić Twoje parametry fizyczne. Musisz być jednak gotów na to, że pierwszym etapem będzie zbudowanie odpowiedniej formy oraz nauka podstawowych technik.

Z tego powodu najlepiej jest zapisać się do grupy dla początkujących. Tam wraz z innymi nowicjuszami będziesz poznawać tajniki MMA. Uważnie słuchaj rad instruktorów, polegaj na ich doświadczeniu. Może zdarzyć się tak, że na samym początku niektóre porady będą dla Ciebie nielogiczne, jednak zdaj się na ich wiedzę. Z czasem przekonasz się, że te instrukcje miały sens.

Bardzo ważna w treningach jest wytrwałość. Nie zrażaj się gorszymi zajęciami, bo takie na pewno będą miały miejsce. Twoje ciało musi się przyzwyczaić do intensywnego wysiłku parę razy w tygodniu, a do tego potrzeba czasu. Poza tym musisz wyrobić sobie nawyk regularnego treningu. Po paru miesiącach wyjście z domu na zajęcia będzie dla Ciebie czymś całkowicie naturalnym i oczywistym.

Obowiązkowe elementy – odzież i akcesoria

Odpowiedni strój do ćwiczeń jest absolutną podstawą. W przypadku trenowania MMA odzież nie może krępować naszych ruchów, a do tego musi być wytrzymała, aby nie ulec rozdarciu podczas walki. Nie warto kupować pierwszych lepszych ubrań, ponieważ na rynku działają różni producenci i jakość dostępnego towaru potrafi się mocno względem siebie różnić. Na Sportano znajdziesz produkty od najbardziej renomowanych dostawców, w tym również i ochraniacze, które zdadzą egzamin nawet podczas najbardziej wymagających treningów.

Na pierwsze zajęcia możemy ubrać dowolny t-shirt oraz szorty, jednak, jeśli zobaczymy, że trenowanie MMA jest zajęciem dla nas, to powinniśmy zakupić odpowiednią odzież. Dzięki niej treningi staną się dla nas bardziej komfortowe. Jest to również dobry sposób na wyróżnienie się, ponieważ rashguardy czy koszulki treningowe potrafią wyglądać naprawdę okazale i zwracać na siebie uwagę.

Dobrze jest mieć kilka kompletów odzieży sportowej. Podczas treningów pocenie się jest czymś absolutnie zwyczajnym, jednak z tego powodu ubrania będą regularnie trafiać do prania. Z tego powodu musisz mieć również zapasowy komplet.

Spodenki do MMA

Ważnym elementem ubioru są spodenki. Modele zaprojektowane z myślą o MMA często wykonane są z materiału termoaktywnego. Jest on połączeniem poliestru oraz elastanu. Dzięki temu podczas treningów będziesz czuć się komfortowo, a do tego Twoje ruchy nie będą skrępowane. Ważne jest to, aby spodenki dobrze odprowadzały pot, a także były wytrzymałe – podczas walk ich szwy oraz łączenia mogą być mocno obciążone.

Niektórzy zakładają także krótkie legginsy. Mogą być one dla Ciebie szczególnie przydatne, gdy część z zajęć będzie odbywać się na dworze w chłodne dni. Oprócz tego zawodnicy trenujący BJJ zakładają je pod swoje kimona.

Zwróć również uwagę na modele kompresyjne. Jest to odzież uciskowa, dzięki której mięśnie są odciążone, a organizm zyskuje lepszy przepływ krwi. Ponadto jest ona wykonana z elastycznego materiału, dzięki któremu nie straszne będą Ci otarcia. Są one wykonane między innymi z poliestru, dzięki czemu spodenki dobrze regulują temperaturę ciała podczas ćwiczeń, a także w prawidłowy sposób odprowadzają pot. Niezależnie od tego, jaki model spodenek do MMA preferujesz, wysokiej jakości produkty znajdziesz na Sportano: https://sportano.pl/mma/odziez-do-mma.

Dodatkowe akcesoria, które warto wziąć na trening

Jedną z rzeczy, które warto zabrać ze sobą na trening, jest bidon. Podczas zajęć pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu. Twoje ciało ciężko pracuje, dlatego też musisz regularnie pić wodę. Zamiast kupować kolejne butelki, lepiej jest mieć swój bidon. Niektórzy kupują modele o pojemności 2 litrów, jednak w zupełności wystarczy Ci mniejszy rozmiar.

Warto zabrać ze sobą również ręcznik. Podczas zajęć będziesz chcieć wytrzeć swoje ciało z potu. Dodatkowo podczas treningów czasem udacie się na siłownię, aby popracować nad swoją siłą. Wówczas na sprzęcie, z którego korzystasz, połóż ręcznik, aby Twój pod nie skapywał na siedzenie. Akcesoria MMA bez problemu zakupisz w sieci.

Trenowanie MMA może być wspaniałą przygodą. Mamy nadzieję, że znajdziesz klub, w którym szybko się odnajdziesz, a każde zajęcia będą prawdziwą przyjemnością.

Kategorie
NEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.