Humburger - Nikolić
Zdjęcie: KSW

Droga do KSW 79: Humburger i Nikolić

Podczas gali w Libercu nie mogło zabraknąć w karcie walk zawodnika z tego miasta.

Na gali KSW 79 Dominik Humburger, lokalny bohater, przywita w okrągłej klatce debiutującego w niej Serba, Nemanję Nikolicia.

Bilety na galę KSW 79 już w sprzedaży na eBilet.pl

Dominik Humburger ma za sobą udany debiut w polskiej organizacji.

Podczas gali KSW 73 zmierzył się z Borysem Borkowskim. Starcie wydawało się być dość wyrównane, ale w drugiej rundzie Humburger zaczął wywierać presję na Borkowskim. Polak znalazł się w poważnych tarapatach, a Dominik nie odpuszczał ataków i ostatecznie znokautował Borkowskiego. Po wygranej Dominik nie krył ogromnej radości. Mówił, że walczenie dla organizacji KSW było jego marzeniem i że liczy na to, iż będzie mógł tu stoczyć wiele zwycięskich pojedynków.

Pochodzący z Liberca Dominik Humburger pozostaje niepokonany w zawodowym MMA, będzie więc walczył o utrzymanie nieskazitelnego rekordu i bardzo mocno przygotowuje się do tego wyzwania. Trenując do walki na KSW 79 Humburger wyjechał do amerykańskiego Kill Cliff FC, jednego z najlepszych klubów MMA na świecie. Miał też okazję sparować z Karlosem Vemolą, jednym z najlepszych i najbardziej doświadczonych czeskich zawodników MMA. Dodatkowo Dominik będzie mógł liczyć na wsparcie własnej publiczności i nie kryje, że walka dla niej jest dodatkową motywacją do jeszcze lepszego pokazania się w klatce.

Dla Nemanji Nikolicia walka na gali w Libercu będzie pierwszym pojedynkiem toczonym pod skrzydłami KSW.

Wcześniej zawodnik ten rywalizował głównie w rodzimej Serbii, ale również na Słowenii i Węgrzech, w Szwajcarii, Austrii i Czechach. Nemanja przygodę z zawodowym MMA rozpoczął pięć lat wcześniej od Dominika Humburgera i do tej pory stoczył o sześć pojedynków więcej od Czecha. Debiutując w zawodowym MMA Nikolić zremisował ze swoim rywalem, ale w kolejnych bojach starał się nie zostawiać już wyników w rękach sędziów. Wygrał kolejnych dziesięć pojedynków i aż dziewięć z nich zakończył przed czasem. Cztery razy nokautował, a pięć poddawał swoich rywali.

Nemanja jest przekrojowym zawodnikiem, który nie tylko znajduje się na imponującej fali dziesięciu wygranych, ale również ma za sobą bardzo aktywny rok w karierze. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy stoczył trzy pojedynki i wszystkie wygrał przed czasem.

Starcie dwóch niepokonanych rywali zapowiada się na bardzo ciekawe widowisko. Obaj zawodnicy będę chcieli potwierdzić swoją wartość w klatce KSW. Który jednak wyjdzie z niej z rękami uniesionymi w geście zwycięstwa? Przekonamy się już 25 lutego podczas gali KSW 79.

Przeczytaj też:Droga do KSW 79: Hooi i Stoimenov

Źródło: KSW 

Kategorie
KSWNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.