
UFC: Chris Weidman zapowiada powrót!
Chris Weidman nie wyklucza zmian w dalszej karierze. Jego przerwa od walk trwa od listopada. Wówczas przegrał pojedynek na gali UFC 230 przez nokaut techniczny w trzeciej rundzie. Pokonał go Ronald Suoza. Po niepowodzeniu sportowiec przeszedł zabieg szyi i kolana.
Oficjalnie nie zostały podjęte żadne decyzje odnośnie powrotu zawodnika. Chris Weidman, jako gość programu „MMA Show” zdradził jednak, że chciałby wrócić latem, a w czerwcu być już w treningu. Amerykanin nie wyklucza zmian kategorii. Ciekawi go taka możliwość. Mówi, że jeśli nie byłby największym zawodnikiem, to mógłby tam „namieszać”.
Chris Weidman zadebiutował w UFC w 2011 roku. W latach 2013-2015 był w posiadaniu pasa mistrzowskiego wagi średniej. Podczas UFC 162 Amerykanin przerwał passę 17 zwycięstw Silvy, pokonując go w drugiej rundzie przez KO i zdobywając pas. Pod koniec 2013 roku obronił go, ponownie pokonując Andersona Silvę. Chris Weidman obronił pas jeszcze dwukrotnie. W grudniu 2015 roku jednak utracił go. Odebrał mu go Luke Rockhold przez TKO w 4. rundzie. Długo skupiał się na jego odzyskaniu. Podczas UFC 199 miał odbyć się rewanż, jednak Chris Weidman doznał kontuzji i wypadł z pojedynku.
Skupiałem się tylko na tym, by znów być mistrzem. Teraz już o tym nie myślę. Chcę tylko wyjść i zdominować rywala, nieważne, w jakiej kategorii
Czy Chris Weidman zmieni kategorię? Czy będzie to dobra decyzja?
- AktualnościRuchała – Gomis: gdzie oglądać? Transmisja za darmo z gali UFC Fight Night 258
Damian Nowak / 6 września 2025, 17:01
- AktualnościRandy Couture w szpitalu po poważnym wypadku samochodowym podczas treningu
Damian Nowak / 17 lipca 2025, 13:01
- UFC„Chcę, aby do walki doszło szybko” – Dvalishvili wskazał termin kolejnej walki i potencjalnego rywala
Kamil Gieroba / 2 lipca 2025, 12:25
- UFCBrzeski poznał kolejnego rywala w UFC. Walka już w lipcu
Kamil Gieroba / 28 czerwca 2025, 15:37
- UFCAdesanya niedługo wróci do klatki? To może być dla niego kluczowa walka
Kamil Gieroba / 27 czerwca 2025, 21:21
- UFCTybura: Nie patrzę bardzo wstecz
Kamil Gieroba / 27 czerwca 2025, 12:28