Donald Cerrone
Zdjęcie: ufc.com

Doniesienia: Nowy rywal dla Donalda Cerrone na najbliższe UFC

Alex Morono zastąpi Diego Sancheza w starciu z Cowboyem

Donald Cerrone (36-15-2 N/C) w najbliższą sobotę miał zmierzyć się w walce weteranów z Diego Sanchezem. Tego drugiego wyeliminowała z boju kontuzja, ale Cowboy nie chciał tracić szansy na walkę. O przełożeniu pojedynku nie mogło być mowy, gdyż UFC pożegnało już Sancheza ze swoich szeregów. 

Akces do pojedynku z Cerrone składało kilku zawodników, w tym chociażby Kevin Holland. Władze światowego giganta postawiły jednak na Alexa Morono (18-7-1 N/C) i to on wedle doniesień np. MMA Junkie stanie do walki z legendarnym Cowboyem. 

Cerrone nie wygrał żadnego ze swych ostatnich pięciu pojedynków. Cztery razy z rzędu musiał uznać wyższość rywali, choć trzeba dodać, że walczył ze ścisłą czołówką dywizji lekkiej. Mocno dyskusyjna była też jego porażka z Anthonym Pettisem na UFC 249. W swym ostatnim pojedynku zremisował zaś z Niko Price’m. Werdykt jednak zmieniono na no contest ze względu na wykrycie niedozwolonych substancji w organizmie “Hybrida”. 

Morono wygrał tylko jedną z trzech ostatnich walk. Okazał się jednogłośnie lepszy od Rhysa McKee, Wcześniej zaś znokautował go Kallin Williams i to w niecałe pół minuty pojedynku. W ostatniej walce uległ zaś jednogłośnie Anthony’emu Pettisowi. 

Czytaj także: “Przegrywanie nie jest łatwe” – Krzysztof Jotko zabrał głos po porażce z Seanem Stricklandem 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane