MMA Junkie

UFC Filadelfia: Waterson zdominowała Kowalkiewicz

Karolina Kowalkiewicz doznała czwartej porażki w UFC. Polka tym razem nie dała rady w konfrontacji z Michelle Waterson na gali UFC on ESPN 2 w Filadelfii.

Pierwsza runda była dość wyrównana. Kowalkiewicz próbowała trzymać rywalkę przy siatce, ale ta znakomicie radziła sobie w klinczu. Z kolei Waterson pokazywała się z dobrej strony w stójce,.

Druga odsłona wyglądała już zupełnie inaczej. Waterson w połowie rundy sprowadziła Polkę do parteru i przez dobre dwie minuty kontrolowała pozycję boczną. Kowalkiewicz próbowała odpowiadać uderzeniami z kolan i szukać drogi do ucieczki, ale „The Karate Hottie” udało się przejść do balachy. Na szczęście Kowalkiewicz efektownie wyszła z dźwigni.

Do trzeciego starcia Waterson podchodziła już z pewną przewagą psychiczną – wiedziała, że sędziowie w tym momencie byli po jej stronie. Dlatego trochę ostrożniej prowadziła pojedynek. Wciąż nie dawała się zdominować przy siatce przez Kowalkiewicz. Polka zainkasowała jeszcze parę ciosów, ale sama też nie była dłużna przeciwniczce. Mimo to runda z lekką przewagą Waterson, która ostatecznie wyraźnie wygrała na punkty cały pojedynek.

Dla Waterson to trzecie zwycięstwo z rzędu. Z kolei dla Kowalkiewicz druga porażka z rzędu, a czwarta ogółem w UFC.

Kategorie
UFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.