Super Lutas

Bruno Santos podpisał kontrakt z ACA!

Były rywal Krzysztofa Jotki podpisał kontrakt z Absolute Championship Akhmat. Póki co nie wiadomo, kiedy Brazylijczyk zadebiutuje dla nowego pracodawcy.

Włodarze największej europejskiej organizacji MMA zakomunikowali, że kontrakt z Absolute Championship Akhmat podpisał Bruno Santos (18-2-1). To kolejne spore wzmocnienie ACA w ostatnim czasie.

Brazylijczyk jest doskonale znany polskim fanom MMA – był wszakże pierwszym rywalem Krzysztofa Jotki w UFC. To dzięki niemu Krzysiek po raz pierwszy zatańczył swój popisowy kawałek w octagonie największej organizacji MMA na świecie.

„Carioca” nie zagrzał tam długo miejsca – stoczył dla giganta zaledwie trzy walki – z czego wygrał zaledwie jedną z nich. Po porażce z Krzyśkiem zdołał wypunktować Chrisa Camozziego i było to ostatnie zwycięstwo dla giganta. W następnej walce uległ na punkty Eliasowi Theodorou i zakończyć swoją przygodę z UFC.

Następnie Bruno Santos związał się z WSoF (które to z kolei przekształciło się w PFL). Dla nowego pracodawcy stoczył pięć walk – z czego cztery wygrał a jedną zremisował. W pokonanym polu zostawił m.in byłego rywala Oskara Piechoty – Sadibou Sy (co ciekawe, to własnie z nim zremisował w drugim starciu).

🇧🇷 New signing for ACA! The middleweight division is set to be put on notice as Brazillian Bruno Santos joins the…

Opublikowany przez ACA Środa, 29 maja 2019

Warto dodać, iż Bruno Santos przed zakontraktowaniem przez UFC walczył głównie na regionalnych brazylijskich galach, jednakże jego rywale nie mieli ujemnych rekordów, co w ostatnich latach jest coraz częściej spotykane. Bez wątpienia Brazylijczyk jest solidnym wzmocnieniem dla ACA.

Z kim Waszym zdaniem powinien zawalczyć w swoim debiucie nowy nabytek ACA?

 

Kategorie
ACA

Dodaj komentarz

Powiązane