dustin poirier ufc 242
Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC

Dustin Poirier: Mogę pokonać każdego na świecie. Khabib jest następny!

Na UFC 236 Dustin Poirier pokonał Maxa Holloway'a zostając tym samym tymczasowym mistrzem wagi lekkiej, podczas nieobecności Khabiba Nurmagomedova.

Naturalna więc kolej rzeczy to unifikacja tytułów mistrzowskich Amerykanina z Rosjaninem, do czego najprawdopodobniej dojdzie na UFC 242 w Dubaju.

Mogę pokonać każdego na świecie. Każdego. Khabib jest następny! Po prostu muszę włożyć w to ciężką pracę i pokazać się w odpowiedniej chwili, jako gotowy do walki. Wtedy mogę pokonać każdego.

-powiedział w MMAJunkie Radio.

To będzie prestiżowe, kiedy umieszczę w rekordzie Khabiba pierwszą porażkę. Jestem mistrzem tymczasowym, jest to kawałek głównego tytułu. Rozumiem, że musi dojść do unifikacji.

Khabib to duże wyzwanie. To prawdopodobnie jedna z największych gwiazd muzułmańskich, a gwiazd sportu na pewno. Wejście na terytorium wroga i walka z ich facetem będzie wielkim wyzwaniem.

Tytuł tymczasowy dla Dustina był pierwszym tytułem w UFC. Jak więc zmieniło się jego życie po zdobyciu wspomnianego złota?

Nadal jest tak samo, z wyjątkiem tego, że wiele osób zaprasza mnie na wiele różnych sposobów, prosząc mnie o przybycie na miejsca i zrobienie wielu rzeczy. Jestem można rzec poszukiwanym człowiekiem. To jest jedyna rzecz, przez którą mogę poczuć różnicę, to, że wszyscy chcą, żebym chodził w różne miejsca i przynosił pas. Doceniam to, ale jednocześnie muszę być tym, kim jestem. Nie mogę być tam cały czas.

Przypomnijmy, że nie tak dawno Dustin otrzymał symboliczny klucz do miasta, z którego pochodzi, czyli Lafayette w stanie Louisiana.

 

Jak myślicie, czy Dustin może być pierwszym, który zafunduje porażkę mistrzowi wagi lekkiej?

 

 

Kategorie
ŚwiatUFC

Napisz komentarz

*

*

Powiązane