Jessica Andrade
fot. MMA Junkie

Jessica Andrade: Joanna Jędrzejczyk musi zasłużyć na walkę o pas

Jessica Andrade 11 maja na gali UFC 237 w Rio de Janeiro została nową mistrzynią wagi słomkowej, pokonując Rose Namajunas. Brazylijka znokautowała rywalkę potężnym rzutem o matę w drugiej rundzie.

Po blisko dwóch tygodniach od tego pojedynku  „Bate Estaca” pokusiła się o dokładniejszą analizę. Podkreśliła, że rzut jest częścią jej taktyki i stosowała to już w poprzednich walkach. Andrade uważa także, że rywalka nie zaskoczyła ją ofensywą w pierwszej rundzie.

Spodziewałam się, że pierwsza runda może tak wyglądać. Że Namajunas rzuci się na mnie i po którymś uderzeniu może dojść do rozlewu krwi. Wiedziałam, że początkowa faza będzie trudna, ale miałam czas, by przestudiować ją i przygotować się do kolejnej odsłony. Mój trener powiedział mi przed walką, bym nie martwiła się przegraną w pierwszej rundzie. Dodał również, że Rose będzie próbowała armbaru i bym wtedy próbowała skontrować w gilotynę. Bym nie oddawała jej pleców. Ćwiczyliśmy to. Nie przeszkadza mi także krytyka. Kibice prawdopodobnie nie zrozumieli tego jak skończyła się walka. Oglądając dokładniej moje poprzednie starcia można było zobaczyć, że slam wykonywałam już wcześniej. W starciach z Joanną Jędrzejczyk, Claudią Gadelhą, czy Tecią Torres. – powiedziała Andrade w wywiadzie dla MMA Fighting.

Do walki o pas już ustawia się spora kolejka, w tym wspomniana Jędrzejczyk. Dwa lata temu Polka wygrała z Andrade na UFC 211.

Wszyscy oczekują, że zmierzę się z Joanną. Ale ona musi zasłużyć na to. Po przegranej z nią sama musiałam wygrać w kolejnych pojedynkach, by dostać starcie o pas. Ona musi zrobić to samo. Musi wygrać z wyżej postawionymi dziewczynami w rankingu. Na razie myślę, że moją kolejną rywalką będzie zwyciężczyni pojedynku Nina Ansaroff – Tatiana Suarez. Ewentualnie Michelle Waterson. Ale to UFC podejmie decyzję, ja będę gotowa. – uważa Andrade.

Jessica nie wykluczyła także szybkiego rewanżu z Namajunas. Wszystko zależy od tego, czy Rose rzeczywiście będzie kontynuowała karierę, co media poddają pod wątpliwości w ostatnich dniach.

Kategorie
UFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.