Khabib Nurmagomedov
źródło: thenational.ae

Ostatnia przeszkoda stojąca na drodze do walki Nurmagomedov vs. Poirier usunięta!

Państwowa Komisja Lekkoatletyczna w Nevadzie skróciła czas zawieszenia dwóch zawodników. Abubakar Nurmagomedov i Zubaira Tukhugov mają możliwość powrotu we wrześniu.

Obaj Zawodnicy zostali zawieszeni po bójce na gali UFC 229, w październiku 2018 roku, która wybuchła po zwycięstwie Khabiba Nurmagomedova nad Conor McGregor. Przerwa w walkach miała trwać rok, jednak Państwowa Komisja Lekkoatletyczna w Nevadzie skróciła zawieszenia o 35 dni. Wygląda więc na to że, ostatnia przeszkoda stojąca na drodze do pojedynku Nurmagomedov vs. Poirier została usunięta.

Brat Abubakara, Khabib Nurmagomedov podczas UFC 242 w Abu Dhabi zmierzy się z Dustinem Poirierem. Kibice liczą na wielkie emocje w tym pojedynku. Oczyszczenie z zarzutów Zubaira Tukhugov i Abubakara Nurmagomedova było warunkiem Khabiba do zgody na walkę z Poirierem. Lekki mistrz UFC Nurmagomedov obiecał nie walczyć ponownie, dopóki jego koledzy nie zostaną oczyszczeni z zarzutów.

Abubakar Nurmagomedov ostatni pojedynek stoczył w październiku 2018 roku. Wówczas zremisował z Bojanem Velickoviciem na gali PFL. Z kolejnej walki musiał się wycofać z powodu kontuzji.

Tukhugov nie walczył w UFC od maja 2016 roku, odkąd przegrał z Renato Moicano. W lutym 2018 roku zaakceptował on dwuletnie zawieszenie za wpadkę dopingową z września 2016 roku. Wówczas w jego organizmie znaleziono ostarynę.

Nurmagomedov i Tukhugov, którzy już zapłacili swoje $25,000 grzywny, muszą teraz wypełnić 10 godzin prac społecznych. Planują to zrobić do końca czerwca.

 

OFICJALNIE: czas zawieszenia Zubaira Tukhugova i Abubakara Nurmagomedova został skrócony przez Państwową Komisję Lekkoatletyczną w Nevadzie, obaj będą mogli zawalczyć na w Abu Dhabi 7 września, z na czele.

Kategorie
UFC

Napisz komentarz

*

*

Powiązane