Zdjęcie: WP Sportowe Fakty

Rose Namajunas po UFC 237: Ciężko dalej czerpać z tego radość

Podczas gali UFC 237 Jessica Andrade znokautowała Rose Namajunas, Brazylijka rzuciła rywalką o matę.

Rose Namajunas, przegrywając walkę w sobotnią noc straciła mistrzowski pas. Wygląda na to, że jej przyszłość w MMA jest niepewna. „Thug Rose” przyznaje, że ciężko dalej czerpać z tego radość i nie wyklucza zakończenia kariery.

Początek walki rokował na zwycięstwo Namajunas, która doskonale prezentowała swoje umiejętności. Jessica Andrade jednak pokonała Rose widowiskowym slamem w drugiej rundzie.

CHCIAŁABYM TERAZ ZROBIĆ COŚ INNEGO ZE SWOIM ŻYCIEM.

NIE WIEM CO DALEJ. ZOBACZYMY. NIE ZAMIERZAM TERAZ PODEJMOWAĆ DECYZJI. NIE WIEM. PO PROSTU CIĘŻKO DALEJ CZERPAĆ Z TEGO RADOŚĆ.

– powiedziała po gali Rose Namajunas.

Zawodniczka przyznała, że utrata pasa zdjęła z jej ramion pewną presję. Wspomniała, że mimo 13-miesięcznej przerwy po wygranej z Joanną Jędrzejczyk czuła, że dość szybko wraca do rywalizacji w oktagonie.

CZUŁAM WIELKĄ PRESJĘ, ABY TAM WRÓCIĆ.

PRZED POPRZEDNIĄ WALKĄ BYŁO WIELE EMOCJI. NADAL CIESZĘ SIĘ, ŻE TU PRZYJECHAŁAM. TO DLA MNIE ZASZCZYT, ŻE PODJĘŁAM WYZWANIE PRZECIWKO JESSICE ANDRADE, KTÓRA JEST BESTIĄ.

Rose Namajunas powiedziała, że gdyby wycofała się ze sportu, nie żałowałaby tego jak przebiegła jej kariera. Mimo, że ma zaledwie 26 lat, walczy pod szyldem największej organizacji na świecie od prawie pięciu lat. Jak można było zaobserwować, „Thug Rose” jest emocjonalną wojowniczką, która przed wejściem do klatki musi pokonywać swoje przeszkody. Mimo nokautu, zawodniczka przez pierwsze pięć minut pokazała świetne umiejętności. Mówi, że nadal uważa się za najlepszego sportowca. Jednak potencjalny rewanż zależy od sytuacji życiowej, czy będzie do niego zmuszona. Zarobki z takiego wydarzenia pomogą jej w osiągnięciu celu, jakim jest spłata domu.

ZDECYDOWANIE SPRAŁAM JEJ TYŁEK, NIE MA CO DO TEGO WĄTPLIWOŚCI. ZOBACZYMY CZY WCIĄŻ BĘDĘ CHCIAŁA WALCZYĆ. WIEM, MOGĘ JĄ POKONAĆ. PO PROSTU NIE WIEM CO DALEJ.

Amerykanka w swojej karierze MMA odniosła tylko 4 porażki. Pokonała m.in. Michelle Waterson oraz dwukrotnie wygrała z Joanną Jędrzejczyk.
Co będzie z karierą Rose Namajunas?

Kategorie
UFC

Dodaj komentarz

Powiązane