Kostrzewa
Zdjęcie: sporty-walki.org

Damian Kostrzewa: MMA zawsze było moim marzeniem

Jeszcze kilka lat temu był najlepszym strzelcem polskiej ligi w piłce ręcznej. Sportowiec zapragnął spróbować swoich sił w MMA. Były szczypiornista podpisał kontrakt z organizacją Rocky Warriors Cartel.

Damian Kostrzewa zadebiutuje w MMA przed własną publicznością podczas gali Rocky Warriors Cartel 3. Wydarzenie odbędzie się 5 lipca w Gdynia Arena. Zawodnik od dłuższego czasu przygotowuje się do debiutu w MMA pod okiem Macieja Brzostka. Polak na co dzień trenuje w klubie Forfit Gdańsk.

Chciałem spróbować sportu indywidualnego. Zawsze o tym marzyłem. Dzisiaj została mi stworzona taka możliwość, postaram się wykorzystać daną mi szansę. Rocky Warriors Cartel prężnie się rozwija. Chciałbym tam rozpocząć i kontynuować swoją karierę, bo wiem, że zostaną mi stworzone dobre warunki. Chcę być częścią tej organizacji i pchać ten projekt do przodu.

– powiedział w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Były zawodnik piłki ręcznej w sezonie 2012/2013 rozegrał 27 meczów i zdobył 208 goli. Wówczas został królem strzelców Superligi. Karierę szczypiornisty zakończył reprezentując barwy Wybrzeża Gdańsk w 2018 roku. Grywał także w reprezentacji Polski pod okiem Bogdana Wenty.

Rywalem Kostrzewy w jego debiutanckim pojedynku został strongman Piotr Czapiewski, który dotychczas w klatce zawalczył tylko raz. W oktagonie Rocky Warriors Cartel pojawi się po raz pierwszy.

Czy Damian Kostrzewa od dłuższego czasu planował karierę w MMA?

Interesowałem się praktycznie od dziecka i nie będę oryginalny jak powiem, że oglądałem filmy z Jean-Claude Van Dammem czy Brucem Lee. Sport drużynowy, który uprawiałem nie należy do lekkich, ale w MMA można dopiero sprawdzić ile jesteś wart. Tutaj żaden z kolegów z boiska nie pomoże, nie naprawi zepsutej sytuacji. Jesteś tylko ty i przeciwnik. Obserwowałem sporty walki od bardzo długiego czasu, dlatego gdy pojawiła się oferta walk nie zastanawiałem się i podjąłem rękawice.

– powiedział zawodnik Arkadiuszowi Hnidzie w wywiadzie dla sporty-walki.org.

Jak wyglądają przygotowania byłego szczypiornisty?

W wolnych chwilach lubiłem w ramach treningu uzupełniającego chodzić na sale, ale od października zacząłem trenować typowo pod MMA w klubie Forfit Gdańsk oraz Baltic Fighters MMA. Początkowo głównie pracowaliśmy nad techniką, poruszaniem i szukaniem moich mocnych stron z trenerem Maciejem Brzostkiem. W późniejszym etapie stricte pod MMA zacząłem więcej pracować z Marcinem Pionke, z którym pracuję do dziś i jestem bardzo zadowolony z efektów tej współpracy.

Ja chce w MMA stawiać krok po kroku. Nie myślę jeszcze co będzie w przyszłości. Mam zamiar wygrać w debiucie i uzyskać odpowiedź na jakim etapie na ten moment jestem, a przede wszystkim spełnić swoje marzenie.

Pierwsze face to face Damian Kostrzewa vs Piotr Czapiewski

Pierwsze face to face z rywalem z którym zmierzę się na gali Rocky Warriors Cartel w Gdynia Arena 5 Lipca 🔥👊Trener Maciej Brzostek / Brzostek Top TeamForfit – studio sylwetki

Opublikowany przez Damian Kostrzewa Niedziela, 14 kwietnia 2019

Gala Rocky Warriors Cartel 3 już 5 lipca w Gdynia Arena!

Galę będzie można śledzić na TVP Sport, sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej.

Sprawdź także: Rocky Warriors Cartel 3 w TVP Sport!

Kategorie
RWC

Dodaj komentarz

Powiązane