Damian Kostrzewa
Zdjęcie: Damian Kostrzewa/Facebook

Damian Kostrzewa przed RWC 3: Ból jest do wytrzymania

Już za niespełna dwa tygodnie w MMA zadebiutuje człowiek, który do tej pory reprezentował Polskę w piłce ręcznej.

Damian Kostrzewa przed debiutem w RWC jest przekonany o swoich umiejętnościach. Zanim przeszedł do MMA reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej w piłce ręcznej. Zawodnik zadebiutuje w nowej dyscyplinie 5 lipca na gali RWC 3.

Przede wszystkim Kostrzewa nie zamierza marnować czasu, o czym mówi w wywiadzie dla TVP Sport.

Gdybym nie nadawał się do MMA i nie przykładał do treningów, w ogóle nie zająłbym się tym sportem. Jestem takim człowiekiem, który nie lubi marnować i swojego czasu, i innych ludzi. Ale wiem, że moja praca i całego sztabu, organizatorów ma sens. Zdaję sobie sprawę, że w oktagonie bardzo ważne jest podejmowanie dobrych decyzji, a ja tę umiejętność nabyłem grając na wysokim poziomie w piłkę ręczną.

– powiedział Damian Kostrzewa.

30-letni Kostrzewa przyznaje, że przed walką dużo trenował stójki jak i parteru. Jest przekonany, że jego mocnymi stronami będzie szybkie podejmowanie decyzji i praca na nogach.

Ból fizyczny jest do wytrzymania. Ale po to uczyłem się m.in. schodzić z linii ciosów, by ich jak najmniej przyjmować. Mnóstwo czasu spędziliśmy pracując nad moim boksem i parterem. Poza umiejętnościami, które nabyłem w ostatnich tygodniach i miesiącach, jestem przekonany, że będę potrafił dokonywać słusznych wyborów, nawet w ułamku sekundy i w tej kwestii poradzę sobie w MMA. Jestem optymistycznie nastawiony, także ze względu na pracę nóg, to kolejna moja przewaga.

– przyznał Damian.

W walce wieczoru na gali 5 lipca Kacper Formela (9-2, 3 KO, 3 Sub) zmierzy się z Azerem Vugarem Keramovem (12-3, 5 KO, 6 Sub.).

W innym ciekawie zapowiadającym się pojedynku dojdzie do starcia Ireneusza Szydłowskiego (8-3) z Adrianem Bartosińskim (4-0). Z pewnością bardzo interesujący będzie również turniej kategorii ciężkiej. Weźmie w nim udział aktualny mistrza europy w ju-jitsu, żołnierz zawodowy Michał Piwowarski (2-1). W ćwierćfinale spotka się z Marcinem Kalatą (1-0).

Jak według Was Kostrzewa poradzi sobie w swoim debiucie podczas gali RWC 3?

Źródło: TVP Sport

Przeczytaj także: Mateusz Gamrot o zwakowaniu pasów

Kategorie
RWC

Napisz komentarz

*

*

Powiązane

 • RWC 3 - Wyniki ważenia
  RWC

  RWC 3 – pełne wyniki

  RWC 3 obfitowała w wiele ciekawych pojedynków. W main evencie gali faworyt trójmiejskiej publiczności, Kacper Formela przegrał z Vugarem Keramovem przez decyzję sędziów. Z kolei udany debiut w MMA...
 • RWC 3 - Wyniki ważenia
  RWC

  RWC 3 – Wyniki ważenia

  Już w piątek trzecia gala organizacji Rocky Warriors Cartel. W Arenie Gdynia dojdzie między innymi do rozpoczęcia rywalizacji o mistrzostwo wagi ciężkiej. Oprócz tego w akcji tacy zawodnicy jak...
 • RWC 3 - Wyniki ważenia

  Rocky Warriors Cartel 3 – pełna rozpiska

  Rocky Warriors Cartel już w piątek, 5 lipca zorganizuje 3 galę w historii organizacji. Ekipa RWC zawita do Gdyni. Na piątkowym wydarzeniu czeka nas wiele fascynujących pojedynków Kacpra Formeli...
 • Kacper Formela
  RWC

  Kacper Formela: Chcę pokazać się publiczności z jak najlepszej strony

  Kacper Formela swój ostatni pojedynek stoczył na gali RWC 1 zwyciężając Sebastiana Rajewskiego przez jednogłośną decyzję sędziów. Już w piątek zawodnik z Gdyni po raz drugi skrzyżuje rękawice w...