ACA 99 rewanż
ACA

ACA 99: Rewanż odłożony, Josiel Silva zawalczy z Azamem Gaforovem!

Josiel Silva nie stoczy póki co rewanżowego pojedynku z Yunusem Evloevem o pas mistrzowski dywizji muszej. Jego rywalem został ogłoszony niedoszły pretendent do pas mistrzowskiego, Azam Gaforov.

Karta ACA 99 została uzupełniona o kolejne starcie. Wbrew zapowiedziom włodarzy ACA, Josiel Silva musi poczekać na rewanż. Póki co nie wiadomo dlaczego rywalem Brazylijczyka nie będzie czempion, gdyż przedstawiciele ACA nie uzasadnili takiego zestawienia.

Josiel Silva zaprezentował się polskiej publiczności na gali ACA 92 w Warszawie. Wówczas nieco kontrowersyjną decyzją sędziowską wygrał z Magomedem Ginazovem. Wcześniej stoczył pod banderą ACB  trzy walki. W debiucie przegrał z Zachem Makovsky’m a na zwycięski szlak powrócił pokonując Kurbana Gadzhieva oraz Sama Hallidaya. W ostatnim starciu przegrał bój o mistrzowski pas, jednakże nie zabrakło kontrowersji. Poskutkowało to oświadczeniem Mairbeka Khasieva na temat wymiany składu sędziowskiego a także przyznaniu Silvie bonusu równoważnemu premii za wygranie walki. Khasiev zastrzegł sobie także prawo do anulowania równie kontrowersyjnych werdyktów.

Azama Gaforova pierwotnie zestawiono z Valeriym Khazhirokovem, do starcia miało dojść na gali ACA 97. Wszystko wskazuje na to, że Khazhirokov zawalczy z innym rywalem. Gaforov jest niepokonanym zawodnikiem i legitymuje się rekordem 11 wygranych. Jego najcenniejszym trofeum jest bez wątpienia tymczasowy pas mistrzowski WFCA. Pokonał wówczas innego niepokonanego prospekta, Imrana Bukueva. Na gali ACA 95 miał zmierzyć się z regularnym mistrzem WFCA Yunusem Evloevem o pas mistrzowski ACA, jednakże musiał wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji.

Czy Waszym zdaniem Josiel Silva powinien na gali ACA 99 stoczyć rewanż z Evloevem czy też walka z Gaforovem jest lepszym rozwiązaniem?

Kategorie
ACA

Leave a Reply

Powiązane