Bisping
Zdjęcie: BBC

Bisping i Evans nowymi członkami UFC Hall of Fame

W piątkowy wieczór poznaliśmy nowych członków Hall of Fame.

Ceremonia UFC Hall of Fame 2019 odbyła się w Palms Casino w Las Vegas. Michael Bisping i Rashad Evans dołączyli do HoF jako byli mistrzowie UFC. Natomiast pojedynek Diego Sancheza z Clayem Guidą z 2009 roku ogłoszono jako jedną z najwspanialszych walk. Z kolei Rich Franklin dołączył do skrzydła pionerów.

Dobrze jest czuć się docenionym i być świadom, że Twoje wysiłki w sporcie coś znaczyły. – powiedział Michael Bisping w rozmowie dla “ESPN” po gali – Chciałem jeszcze raz zawalczyć. Skupiłem się na czym innym, ale powinienem podziękować fanom. Chciałem położyć rękawiczki na macie. Uspokoiłem się, bo teraz mam zamknięty pewien rozdział. Dostałem okazję do przemówienia i podziękowań.

Co ciekawe podczas przemówienia Evansa… zatrzęsła się ziemia w Kalifornii. Można było to odczuć także w Las Vegas.

Michael Bisping był mistrzem wagi średniej w UFC w latach 2016-17. Dla organizacji Dany White’a walczył w latach 2006-17. Zakończył karierę po pojedynku w Szanghaju, 25 października 2017 przegrywając z Kelvinem Gastelumem. Ma na koncie 30 zwycięstw, z czego szesnaście przez nokauty. Przegrał w dziewięciu pojedynkach.

Rashad Evans to były mistrz wagi półciężkiej. Zdobył pas w 2008 roku, pokonując Forresta Griffina… i stracił w pierwszej obronie z Lyoto Machidą. Natomiast ostatnią walkę stoczył w 2016 roku, przegrywając z Gloverem Teixeirą. Odniósł dziewiętnaście wygranych i pięć porażek.

Przeczytaj także: Typowanie redakcyjne – UFC 239

Kategorie
UFC

Leave a Reply

Powiązane