Kelvin Gastelum Darren Till
Zdjęcie: UFC

Kelvin Gastelum sprawdzi Darrena Tilla na UFC 244!

Stało się! Goryl z Liverpoolu zmienił kategorię wagową i od teraz będzie wojował w dywizji średniej. Ostatni swój pojedynek przegrał przez ciężki nokaut z Jorge Masvidalem na UFC w Londynie.

Kelvin Gastelum będzie tym, który powita Darrena Tilla w nowej kategorii wagowej. Jak widać UFC nie oszczędza zawodnika z Liverpoolu, i od razu rzucają go na walkę z byłym pretendentem do pasa wagi średniej.

Początkowo o tym pojedynku doniósł Brett Okamoto, UFC kilka godzin później oficjalnie potwierdziło starcie oby zawodników.

Kelvin Gastelum swój ostatni bój toczył o pas tymczasowy wagi średniej na UFC 236, gdzie po pięciorundowej batalii uległ na punkty Israelowi Adesanyi. 27-letni Amerykanin dla organizacji Dany White’a walczył już 14-krotnie, 10 razy zwyciężał, a 4 razy ponosił porażkę. Kelvin Gastelum na rozkładzie ma takich zawodników jak Ronaldo Souza, Johny Hendricks czy chociażby Michael Bisping.

Darren Till miał świetny start w UFC. Okrzyknięty bardzo szybko nową nadzieją angielskich kibiców po zakońćzeniu kariery przez Bispinga. Goryl z Liverpoolu będzie miał okazję pomścić rodaka w pojedynku z Gastelumem. Amerykanin pokonał przez brutalny nokaut Michaela Bispinga w pierwszej rundzie. 26-latek z Anglii niesiony dopingiem swoich fanów dość szybko spadł z wysokiego konia. W walce o pas wagi półśredniej, Till został w mgnieniu oka pokonany bez najmniejszych problemów przez Tyrona Woodleya. Kolejny zawód przyszedł na terenie Darrena Tilla czyli Londynie. Jorge Masvidal w drugiej rundzie brutalnie znokautował Brytyjczyka. Po tej walce decyzja zapadła, że Darren Till zmieni kategorię wagową. Wszyscy wiemy jakie problemy wcześniej także z samym ścinaniem wagi miał Brytyjczyk.

Do pojedynku obydwu dżentelmenów dojdzie na UFC 244 w Nowym Jorku 2 listopada.

przeczytaj także: Jan Błachowicz gościem „Ariel Helwani’s Show” – najciekawsze wypowiedzi!

Kategorie
UFC

Leave a Reply

Powiązane