Babilon MMA 10
Zdjęcie: facebook.com/babilonmma/

Babilon MMA 10: Konferencja prasowa przed historyczną galą

Galę Babilon MMA 10 śmiało można określać za historyczne wydarzenie jeżeli chodzi o dzieje polskiego MMA. 26 października w Wieliczce dojdzie do konfrontacji mistrzów kategorii piórkowej – Daniela Rutkowskiego (8-2) z Babilon MMA z Adrianem Zielińskim (19-8) z Fight Exclusive Night.

Galę poprzedziła tradycyjna konferencja prasowa w Warszawie. Podczas niej doszło do spotkania face to face wspomnianych zawodników.

– Zazwyczaj moi rywale są więksi, ale faktycznie w tym wypadku musiałem zerknąć w górę, aby spojrzeć mu w oczy. Zobaczymy, czy to mu pomoże. Ja dam z siebie wszystko, aby dać kibicom naprawdę dobre widowisko – mówił Rutkowski.

– Mam już dwa pasy mistrzowskie w domu i nawet próbowałem sprawdzić, jak to będzie zawiesić dwa jednocześnie po zakończonym pojedynku. Trzymajcie kciuki, bo szykuje się naprawdę kapitalne widowisko – stwierdził z kolei Zieliński.

To pierwszy raz w Polsce, gdy mistrzowie różnych organizacji walczą przeciwko sobie. A na szali są dwa tytuły mistrzowskie.

– Można powiedzieć, że skopiowaliśmy trochę model z boksu. Jeżeli okaże się, że kolejna walka pomiędzy tymi zawodnikami będzie interesująca to pomyślimy nad zorganizowaniem i trzeciego starcia. Pierwszy rewanż, niezależnie od tego kto będzie mistrzem, odbędzie się podczas gali FEN. Chcemy trochę pomieszać ten model. Tyle lat to obserwowałem w boksie i stwierdziłem, że fajnie to wygląda, to dlaczego nie mielibyśmy zrobić tego na polskim rynku MMA. Chcemy także by młodsi mieli w przyszłości szansę walki o obydwa pasy. W kwestiach finansowych dogadaliśmy się wcześniej i zabezpieczyliśmy się – powiedział Tomasz Babiloński po konferencji w wywiadzie dla Polsat Sport.

Przeczytaj także: Droga do KSW: Phil De Fries vs. Luis Henrique

Kategorie
BabilonFEN

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.