Ferguson
usa today

Trener Fergusona: Khabib musi na to uważać

Tony Ferguson nie może doczekać się powrotu do walk.

Tony Ferguson i Khabib Nurmagomedov mieli walczyć ze sobą aż 4 razy. Za każdym razem, jak wiemy, walka nie dochodziła do skutku ze względu na kontuzję lub problemy zdrowotne każdego z nich.

Po raz ostatni Panowie mieli być zestawieni na UFC 223, jednak na ponad tydzień przed walką pechowo zerwał więzadła Ferguson. Te wydarzenia zdenerwowały Danę White’a, który stwierdził, że już nigdy nie zestawi obu zawodników, ale jak wiemy to nie prawda.

Po powrocie po kontuzji i serii zwycięstw, Ferguson jest niewątpliwie numerem 1 do walki z Khabibem Nurmagomedovem i pozostaje nam tylko czekać na ogłoszenie tej walki. Dla wielu fanów, to właśnie Tony może być jedynym, który jest w stanie zapisać „1” po stronie porażek Rosjanina.

Tak samo uważa jego trener, legendarny Eddie Bravo, który postanowił wyjaśnić jak Ferguson może zdetronizować obecnego mistrza wagi lekkiej.

Nie mogę mówić za wiele, ale różnica jest taka, że każdy ucieka od Khabiba kiedy są w parterze. Oni spędzają cały czas, by próbować bronić się, jednocześnie wstając na nogi. Tony tego nie zrobi. Tony będzie atakował. Tak więc będzie to inna walka, niż te poprzednie. Zamierza atakować poddaniami, zamierza wyprowadzać swoje łokcie. Nie będzie walczył na wstecznym. Będziemy chcieli trzymać walkę w stójce oczywiście i pracować nad obroną sprowadzeń i to tyle…

-powiedział goszcząc w podcascie MO HOSANI 360.

Bravo zasugerował, że „D’arce choke” może być czymś, co Ferguson wykorzysta do poddania Khabib a. W końcu Ferguson wygrał wiele walk tym duszeniem w przeszłości.

Kiedy spojrzymy na te duszenia (D’arce) przez cały czas, to modyfikuje twoją grę. Za każdym razem używa się ich nieco inaczej. Tony umie użyć tego duszenia z wielu pozycji. Khabib musi więc uważać, kiedy będzie chciał sprowadzać Fergusona.

-zakończył.

Jak widać trener Fergusona, ma już gotowy plan na to, jak pokonać Khabiba. Jesteśmy ciekawi, czy jeśli dojdzie do walki, to on się powiedzie.

Jak myślicie, czy Tony Ferguson może być pierwszym, który pokona Nurmagomedova?

Zobacz także: Maycee Barber: Gdyby zaoferowano mi walkę z Valentiną jutro, wygrałabym ją

 

Kategorie
ŚwiatUFC

Napisz komentarz

*

*

Powiązane