Reyes pas
UFC

Dominick Reyes zawalczy o pas z Jonem Jonesem!

Jon Jones podejmie pogromcę Chrisa Weidmana w obronie pasa mistrzowskiego.

Zwycięstwo nad Chrisem Weidmanem sprawiło, że Dominick Reyes zawalczy o pas. Do starcia dojdzie na gali UFC 247. Polskich fanów z pewnością zmartwił fakt, że szansy walki nie dostał Jan Błachowicz.

Jon Jones jest niepokonany w octagonie UFC; przegraną przez dyskwalifikację w walce z Mattem Hamillem ciężko rozpatrywać jako porażkę w zawodowym MMA. Jones stracił pas w wyniku serii błędów popełnionych w życiu prywatnym. Ciągnie się także za nim seria skandali związanych z wpadkami na badaniach antydopingowych. Słowa „piktogram” oraz „efekt pulacyjny” na dobre przylgnęły do mistrza i mocno rzutują na jego imponujące osiągnięcia. Jones został najmłodszym mistrzem UFC w historii. Na gali UFC 128 Maurcio Rua stracił pas na rzecz Jonesa a ten rozsiadł się na tronie i odprawiał z kwitkiem kolejnych rywali. Największy opór do tej pory postawili Alexander Gustafsson oraz Thiago Silva – oni jako jedyni byli w stanie wyrwać rundy mistrzowi.

Dominick Reyes jest zawodnikiem niepokonanym, lecz wygrana nad Volkanem Oezdemir była nieco dyskusyjna.

MMA Decision

Spora część fanów oraz dziennikarzy wskazywali na zwycięstwo Volkana, lecz jak wiadomo – nigdy nie powinno zostawiać się wygranej w rękach sędziów. Reyes w ostatniej walce znokautował Chrisa Weidmana, który coraz głośniej wspominał o walce z Jonesem oraz o swoich szansach w starciu z mistrzem kategorii półciężkiej. Reyes wygrał w UFC sześć walk i to on w oczach włodarzy UFC zasłużył na walkę o pas.

Czy Waszym zdaniem Reyes jest w stanie odebrać pas Jonesowi i zostanie niepokonany?

Zobacz także: UFC ponownie zagości w Londynie

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane