Masvidal vs Diaz
Zdjęcie: bleacherreport.com

UFC 244: Sędzia nie pozwolił Diazowi kontynuować walki! Masvidal z pasem BMF!

Jorge Masvidal pokonał Nate'a Diaza w walce wieczoru gali UFC 244. Po trzech rundach sędzia, po konsultacji z lekarzem nie pozwolił Diazowi na kontynuowanie pojedynku.

Masvidal rozpoczął walkę od zamarkowania ciosu kolanem. Chciał chyba zasugerować, że walka potoczy się jak jego ostatni pojedynek z Benem Askrenem. Wymiana ciosów, po czym starcie przeniosło się pod ścianę klatki. Masvidal wyprowadził skuteczne łokcie. W końcu po kopnięciu Diaz traci równowagę i pada na matę. Jorge wykorzystał to, by kontrolować akcję przez dość długi czas. Na dwie minuty przed końcem rundy pozwolił Nate’owi, by wstał. Kolejne kopnięcie Gamebreda i Diaz ponownie przenosi walkę do klinczu. Wymiana ciosów, po której nastąpiła kombinacja uderzeń w wykonaniu Jorge’a. W końcu Masvidal przerywa zwarcie i wraca na środek klatki. Sędzia niedługo potem daje znak na koniec pierwszej rundy. Wydaje się, że pierwsza odsłona na konto Gamebreda.

Drugą odsłonę od większej presji rozpoczął Diaz. Po wymianie ciosów Masvidal jednak ponownie powala oponenta. Tym razem pozwala na dość szybki powrót do stójki. Ponownie klincz, w którym aktywniej pracuje Jorge. Po kolejnych ciosach twarz Nate’a wygląda coraz gorzej i widać coraz więcej krwi. Po jednej z kombinacji Diaz ponownie traci równowagę. Masvidal do końca rundy stara się kontrolować pojedynek z góry, natomiast Diaz próbował odpowiadać ciosami z dołu.

Po dwóch rundach wydawało się, że Masvidal ma przewagę. Do tego Nate coraz gorzej wyglądał. Mimo to Diaz próbował ponownie agresywniej ruszyć na początku trzeciej rundy. Jorge poradził sobie mocnym łokciem i kopnięciem w korpus. Następnie lewy od Masvidala i kolejny klincz w tej walce, który jednak nie trwał zbyt długo. Diaz nie jest zniechęcony, choć zmuszony jest do wycierania krwi z twarzy. Tempo pojedynku nieco spada w porównaniu do poprzednich odsłon. Masvidal powala Diaza. Przez chwilę wydaje się, że Nate znalazł sobie pozycję do ataku, mimo bycia na dole. Jorge jednak spokojnie skontrolował walkę do ostatnich sekund.

Po trzeciej rundzie sędzia i lekarz sprawdzili stan Diaza. Choć ten oczywiście chciał kontynuować pojedynek, to nie pozwolono mu na to i ogłoszono TKO, przy dużym niezadowoleniu publiczności. Diaz zainkasował w tej walce mnóstwo ciosów i rzeczywiście miał mocno rozciętą twarz.

Przeczytaj także: Kevin Lee potężnym kopnięciem posłał rywala do snu! (Wideo) 

Wyniki walk UFC 244:

Walka wieczoru:
170 lb: Jorge Masvidal pok. Nate’a Diaza przez TKO – sędzia nie dopuścił Diaza do 4. rundy

Karta główna:
185 lb: Darren Till pok. Kelvina Gasteluma przez niejednogłośną decyzję sędziów
170 lb: Stephen Thompson pok. Vicente Luque przez jednogłośną decyzję sędziów
265 lb: Derrick Lewis pok. vs. Blagoi’a Ivanova przez niejednogłośną decyzję sędziów
155 lb: Kevin Lee pok. Gregora Gillespie przez nokaut w pierwszej rundzie

Karta wstępna:
205 lb: Corey Anderson pok. Johnny’ego Walkera przez TKO w pierwszej rundzie
145 lb: Shane Burgos pok. Makwana Amirkhaniego przez TKO w drugiej rundzie
185 lb: Edmen Shahbazyan pok. Brada Tavaresa przez nokaut w pierwszej rundzie
265 lb: Jairzinho Rozenstruik  pok. Andrei’a Arlovskiego przez nokaut w pierwszej rundzie
125 lb: Katlyn Chookagian pok. Jeniffer Maię przez jednogłośną decyzję sędziów
170 lb: Lyman Good pok. Chance’a Rencountree przez TKO w trzeciej rundzie
145 lb: Hakeem Dawodu pok. Julio Arce przez niejednogłośną decyzję sędziów

Kategorie
UFC

Leave a Reply

Powiązane