Alexander Emelianenko ACA

Alexander Emelianenko zawodnikiem ACA!

Młodszy brat Fedora zadebiutuje na gali ACA 107 w Moskwie.

Alexander Emelianenko podpisał kontrakt z ACA. Oznacza to, że planowany rewanż na gali FNG z Sergeiem Kharitonovem nie dojdzie póki co do skutku. Rywalem Alexandra został ogłoszony Magomed Ismailov.

Emelianenko jest niepokonany od 2014 roku, kiedy to znokautował go Dmitriy Sosnovskiy. Stoczył sześć walk, wygrywając pięć z nich a w jednej zremisował z Tonym Johnsonem, choć werdykt ten wzbudził sporo kontrowersji. Zdaniem wielu obserwatorów to właśnie Johnson powinien wygrać w tym starciu a remis był bardzo krzywdzący. Ostatnio zawalczył w listopadzie w pojedynku bokserskim i pokonał Mikhaila Koklyaeva. W pokonanym polu zostawił byłych zawodników UFC – Vitora Pestę oraz Gabriela Gonzagę a także Szymona Bajora oraz Vergila Zwickera. W swojej długiej karierze wygrywał m.in z Sergeiem Kharitonovem, Konstantinem Gluhovem oraz Pawłem Nastulą. Niestety, wybryki Alexandra skutecznie hamowały jego karierę. Ostatnia przerwa w startach spowodowana była odsiadką w więzieniu. Jego stosunki z Fedorem od dawna nie należą do najlepszych – w ostatnim wywiadzie Fedor „uśmiercił” swojego młodszego brata.

Magomed Ismailov do tej pory toczył walki w dwóch dywizjach: półciężkiej oraz średniej. Dla ACA stoczył dwie wygrane walki: z Vyacheslavem Vasilevskiym oraz Artemem Frolovem. Aktualnie znajduje się na fali dziewięciu wygranych walk. Bilans ten „zepsuł” jedynie remis z Vladimirem Mineevem. Na piętnaście wygranych walk aż jedenaście wygrał przed czasem – siedem przez nokaut oraz cztery przez poddanie.

Gala ACA 107 odbędzie się w kwietniu w Moskwie. Póki co starcie Emelianenko vs Ismailov jest jedyną ogłoszoną walką.  Czy Waszym zdaniem Alexander Emelianenko będzie dużym wzmocnieniem kategorii ciężkiej w ACA?

Kategorie
ACANEWSŚwiat

Leave a Reply

Powiązane