Alistair Overeem UFC

Alistair Overeem: Bez pasa UFC moja kariera nie jest kompletna

"The Reem" wyznał, że do sportowej emerytury nie zostało mu już wiele czasu, jednak dalej ma cel, który chce osiągnąć.
Alistair Overeem dalej marzy o zdobyciu pasa UFC.

Overeem (45-17 MMA, 10-6 UFC) jest aktywny w sportach walki od ponad dwóch dekad. Sobotnie UFC on ESPN 7 przeciwko Jairzinho Rozenstruikowi (9-0 MMA, 3-0 UFC) będzie oznaczało jego 91. walkę zawodową –  licząc MMA, kickboxing oraz muay Thai. To duże doświadczenie w wieku 39 lat. „The Reem” jest świadomy, że jego kariera nie będzie trwała już długo.

Musisz być realistą. Zostały mi dwa lata. Może trochę więcej, może mniej. Prawdopodobnie trochę więcej. Ale wtedy to wystarczy. Ale wierzę, że trzeba odejść w odpowiednim momencie. To niebezpieczny zawód. Walczymy od 23 lat. Dwadzieścia trzy lata temu była to pierwsza walka.

Pomimo lat i wielu osiągnięć w grze walki, Overeem powiedział, że nadal walczy z jednego powodu: tytułu UFC.

Overeem, który zdobył pasy w Strikeforce, DREAM, K-1  podczas swojej wspaniałej kariery, nie zdobył tytułu wagi ciężkiej UFC We wrześniu 2016 roku otrzymał taką szansę lecz przegrał z Stipe Miocicem na UFC 203. Od tamtej pory stara się o kolejną szansę.

Jeśli uda mu się wygrać z niepokonanym Rozenstruikem i zwiększyć swoją zwycięską passę do trzech, może dostać walkę o pas.

Moja kariera nie byłaby kompletna bez złota UFC. Muszę tylko wygrać walkę. Jeśli wygram w sobotę, prawdopodobnie będę musiał wygrać jeszcze jedną walkę i wtedy będę miał prawo domagać się walki o pas.

Człowiek stojący na drodze Overeem i jego kolejny krok to Rozenstruik. Podobnie jak Overeem, Rozenstruik pochodzi z ze sportów uderzanych. Skończył wszystkie trzy swoje zwycięstwa w UFC przez nokaut, a ostatnie ostatnie walki zajęły mu łącznie 38 sekund.

Chociaż Rozenstruik może nie uchodzi za czołowego ciężkiego, Overeem nie lekceważy rywal i doskonale wie, że jest on bardzo niebezpieczny. Nie boi się jednak walki i zamierza dać mu pierwszą porażkę w karierze.

Cel jest taki sam. Będziemy walczyć i wygram. Zamierzam rzucić go na głęboką wodę, zamęczyć i skończyć przed czasem.

Czy Waszym zdaniem Alistair Overeem ma szansę pokonać rywala i stanąć do walki o pas UFC?

Zobacz także: Damian Janikowski: Mój rywal ma braki techniczne

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane